Sud Presuda Pravda Aukcija
Profimedia
Sud Presuda Pravda

Profimedia

Sud Presuda Pravda , Foto: Profimedia

- Pozivamo sve advokate Beograda da se u što većem broju odazovu kako bi advokatura Beograda konačno uzela svoju sudbinu u svoje ruke i zakazala izbornu skupštinu za datum u bliskoj budućnosti. Nećemo više svoje živote i posao da prepuštamo u ruke onima koji su nelegalni i koji se prema našim problemima odnose neodgovorno! Zakazivanje izborne skupštine je jedini put ka normalizaciji stanja u advokaturi.

Neophodno je da u demokratskoj proceduri izaberemo legitimne predstavnike advokata - navodi se u saopštenje za javnost, koje su kao predlagači i organizatori vanredne skupštine Advokatske komore Beograda potpisali advokati Zora Dobričanin Nikodinović, Goran Ninić i Jugoslav Tintor.

Prema njihovim rečima, izborna skupština Advokatske komore Beograda do danas nije održana, iako je prvi put bila zakazana za oktobar 2014. godine.

- Od tada do danas, stalno se smišljaju razlozi i opravdanja zbog "izmenjenih okolnosti". Skupština AKB kao najviši organ je već tri puta donosila odluku da se bez odlaganja sprovedu izbori za sve organe komore, jer su mandati istekli još pre tri godine! Međutim, predsednik i Upravni odbor AKB, koji su trenutno u posedu pečata, prostorija i žiro računa AKB ne sprovode odluke Skupštine i na najbrutalniji način opstruišu izborni postupak tako što već pet puta donose odluke da se izbori odlože. U nedogled smišljaju razne izgovore u cilju produžetka mandata "u zastoju". Na ovakvo nezakonito postupanje mora se staviti tačka, kako to Statut predviđa! Zato smo prikupili 576 potpisa advokata Beograda koje su predsednik i UO AKB ignorisali. Na osnovu tih potpisa, zakazali smo sutrašnju vanrednu skupštinu - navode organizatori u saopštenju za javnost. S.Dž.S.

Komentari (1)

Advokati

07.04.2017 20:41

Jel gospodja Rajna još advokat što uzima deci hleb 99 za vreme NATO agresije? Gospodjo jel se secas svog slavnog slučaja?