Boris Stevanović
Facebook
Boris Stevanović

Facebook

Boris Stevanović, Foto: Facebook

On je osuđen na maksimalnu kaznu zatvora jer je pre 15 godina izvršio trostruko ubistvo u kancelariji „Base International“, kada su usmrćeni Nenad Bukinac, njegova supruga Pinalopi Papanaku i sekretarica Slađana Jevtić. Čvrst dokaz koji ga je povezao sa zločinom jeste trag DNK koji je nađen na vratima kancelarije, a pripada Stevanoviću.

- Policija je pre deceniju i po nakon zločina uzela sve otiske iz prostorije u kojoj se dogodilo trostruko ubistvo. Kako ne postoji DNK baza, dugo nije moglo da se otkrije ko je ubica. Međutim, Stevanovićev DNK profil poklopio se sa tragovima nađenim na kvaki kancelarije. Stevanović je uhapšen 2015. prilikom ulaska u Srbiju iz Makedonije. Vraćao se sa odmora iz Grčke. Prethodno je novi sistem, specijalni softver MUP-a Srbije, identifikovao njegov otisak u kancelariji u kojoj je počinjen pravi pokolj. Otisak srednjeg prsta leve ruke pronađen je na vratima - objašnjava naš sagovornik.

On je zatim na poligrafu pao na svim pitanjima. Zbog toga je verovatno na saslušanju u tužilaštvu hladnokrvno priznao zločin.

- Oružje iz kojeg je pucao nikad nije pronađeno, a Stevanović je odbio da kaže o kojem tipu je reč. Interesantno je da je, osim što je priznao zločin, hladnokrvno izjavio i da ne zna da li je pucao levom ili desnom rukom „jer dobro barata sa obe“ - kaže naš sagovornik.

Bivši pripadnik Jedinice za specijalne operacije je bračni par Bukinac i sekretaricu ubio 12. maja 2000. u prostorijama njihovog preduzeća za uvoz i izvoz i veleprodaju obuće u ulici Dr Ivana Ribara u Novom Beogradu. Tela Bukinca, Papanakuove, državljanke Grčke, i Jevtićeve našao je knjigovođa. U holu je ugledao telo Jevtićeve, zatim Papanakuove, i najzad je na galeriji našao i mrtvog Bukinca. Sumnjalo se da je napadač na žrtve još sa ulaznih vrata ispalio rafale iz „heklera“ sa prigušivačem. U kancelariji „Base International“ nisu nađeni tragovi premetačine.

Međutim, nije utvrđeno da li je Stevanović počinio zločin da bi ukrao novac ili po nečijem nalogu. U vreme trostrukog ubistva, Stevanović je imao samo 23 godine. Ubrzo posle zločina, postao je pripadnik JSO, gde je bio do rasformiranja 2003. Posle rasformiranja jedinice, okrenuo se kriminalu, a u ruke policije pao je maja 2006, i to zbog tri razbojništva, u kojima je sa braćom Kecojević, Nenadom i Predragom, oteo 90.000 evra. Ta trojka opljačkala je tri ekspoziture banaka i u svakom razbojništvu je uzela i oružje od radnika obezbeđenja.

Ostali siročići

Nenad Bukinac i Pinalopi Papanaku su iza sebe ostavili dva sina i ćerku, koji u vreme zločina nisu krenuli u školu. Decu su, kako saznajemo, roditelji Papanakuove odveli u Grčku. Sa decom su živeli u iznajmljenom stanu u zgradi na broju 100 u ulici u kojoj je bilo i sedište firme. Komšije su tvrdile da su bili mirni susedi, ali da se ni sa kim iz komšiluka nisu družili. Komšije su tvrdile da je porodica Bukinac živela skromno, a vozili su „peglicu“. Posle hapšenja, policija je našla četiri pištolja - tri oteta u bankama i „beretu“. Zbog tih pljački osuđen je na sedam godina zatvora, a policija veruje da je i po izlasku iz zatvora nastavio sa starim poslom i utvrđuje u kojim je sve zločinima učestvovao.

Komentari (5)

komsija

12.06.2017 15:01

Secam se ovog prestrasnog zlocina. Sekretarica, mlada majka i gazda ubijeni na zgrazavanje svakog normalnog. Ovaj zlocinac zasluzuje najstroziji zatvor!

Aldo

12.06.2017 17:48

@komsija - Ma, zaslužuje konopac, a ne zatvor.

Sretko

12.06.2017 16:48

Šta je tek radio u ratu zlotvor? A nažalost, takvih nam je puna Srbija, bljaaak i fuuuuj!

Sasa

12.06.2017 19:26

@Sretko - Posle zlocina 2000 godine postao je clan jso, u ratu nije ucestvovao.

deki

12.06.2017 21:49

ma glavu bih mu na licitaciju na limundo postavio da je mojoj familiji ovo uradio!