Bosna i Hercegovina, zastava
Profimedia
Bosna i Hercegovina, zastava

Profimedia

Bosna i Hercegovina, zastava, Foto: Profimedia

 

Kako objašnjavaju, kada, na primer, iz Crne Gore preko graničnog prelaza Sitnica kod Trebinja ulazite u BiH, dočekuje vas velika tabla sa ćiriličnim natpisom "Dobro došli u Republiku Srpsku" i engleskim "Welcome to Republic of Srpska", ali nigde nema nikakvog obiležja BiH.

Načelnik Ođeljenja za komunikacije i međunarodnu saradnju u UIO BiH Ratko Kovačević rekao je za Fenu da, kada je reč o državnim obeležjima na graničnim prelazima, na njima moraju stajati sva obeležja države BiH.

To je potvrdila i portparolka Granične policije BiH Sanela Dujković, koja je rekla da je Savet ministara BiH u martu 2016. zadužio sve bosanskohercegovačke institucije da preduzmu mere radi otklanjanja uočenih nedostataka ili nepravilnosti pri isticanju zastava BiH na institucijama, graničnim prelazima i diplomatsko-konzularnim predstavništvima.

"Granična policija BiH zadužila je sve organizacione jedinice da uklone uočene nedostatke i zamene zastave, te su podeljene 144 nove zastave za jarbole i 105 novih zastava za smeštajne objekte organizacionih jedinica", rekla je Dujković, prenosi "Avaz".

Ona je istakla da na graničnom prelazu ne može da stoji samo tabla s nazivom nekog od bosanskohercegovačkih entiteta ili zastava entiteta, a da nisu postavljene tabla i zastava BiH.

Bosna i Hercegovina ima 83 granična prelaza, od čega je 55 međunarodnih, a 28 za pogranični saobraćaj.
U međunarodne granične prelaze se ubrajaju i četiri međunarodna aerodroma u BiH - Sarajevo, Tuzla, Mostar i Banjaluka.

Tagovi

Komentari (2)

Сава Прокоповић из Ритопека

26.09.2016 19:48

Њега баш брига за све. Он се шећка по свету о трошку напаћеног народа и приказује се лежерно и опуштено. Село гори, а баба се чешља. Само да не решава државничке проблеме. Кад ће избори. Србија, земља које нема.

Сава Прокоповић из Ритопека

26.09.2016 20:30

@Сава Прокоповић из Ритопека - Ми мислимо на Њега или Га. Вучић Александра. Он се чешља, а село гори. Кад ће избори.