Bolta su namestili Amerikanci!


Profimedia
Najbrži čovek svih vremena će tako umesto devet imati osam zlatnih medalja sa Olimpijskih igara, a po mišljenju Slobodana Brankovića, generalnog sekretara Atletskog saveza Srbije, stvari nisu čiste.
BOLTOVE MEDALJE
Peking 2008. ....zlato (100 m, 200 m, 4x100) London 2012. ...zlato (100 m, 200 m, 4x100)
Rio de Žaneiro 2016. ...zlato (100 m, 200 m, 4x100)
Čovek koji je 2008. u Pekingu uživo svedočio početku vladavine Juseina Bolta za „Alo!“ kaže, da uspesi Jamajčanina uprkos svim insinuacijama nikada neće biti izbrisani.
- Jusein Bolt je obeležio jednu ozbiljnu epizodu svetskog sporta. U Pekingu 2008. je tek počinjao svoju vladavinu i ostaće upamćen zauvek kao čovek koji je sa vrha skinuo američ- ke sprintere. To niko neće moći da izbri- še, ovu jednu medalju neka mu oduzmu slobodno, iako mi je žao zbog toga. Šteta je, zaista, što se nastavljaju doping skandali - rekao je za naš list Slobodan Branković.

Aleksandar Dimitrijević
Naime, Boltov kolega Nesta Karter uhvaćen je u dopingu još prošlog leta, a novi nalaz testa pokazao je da je član štafete Jamajke u olimpijskom nalu na 4x100 metara bio pozitivan na zabranjeni metilheksanamin.

Profimedia
- Jusein je kolateralna šteta. Svako ko se bavi atletikom zna da pojedinac odgovara za sebe. Bolt ostaje bez medalje zbog kolege koji Je prekršio pravila. Bolt je odavno na tapetu američkih doping agencija, koji ne mogu da se pomire sa činjenicom da više nisu dominantni. Pokušavali su da izbace iz koloseka na razne načine. Noćnim kontrolama, iznenadnim upadima, ali nisu uspeli. Da se ne vraćam na 1988, kada nisu mogli da se pomire da ima boljeg od Karla Luisa. Sada imamo Jamajku, koja ih je počistila u svim disciplinama. Ostali su bez rekorda - zaključio je Slobodan Branković.