Crnogorci usvojili Rezoluciju o NATO


Profimedia.rs
Glasala su 74 poslanika, uzdranih nije bilo.
Rezolucijom se potvrđuje čvrsto opredeljenje da drava postane deo evropske i evroatlantske zajednice, prenosi RTCG.
Predlog rezolucije, podneli su poslanici Demokratske partije socijalista, Pozitivne Crne Gore, Socijaldemokrata, Liberalne partije i manjinskih stranaka.
Poslanik Luiđ Krelja iz DPS-a istakao je da je članstvo u NATO garant da je neka zemlja stabilno područje za plasman stranog kapitala.
"Zato svaka zemlja ima pretpostavke za brz ekonomski razvoj. irenje NATO-a je odgovor zemalja demokratskog svijeta na izazove novog vremena", rekao je Krelja u parlamentu.
Poslanica SDP-a Draginja Vuksanović sigurna je da će Crna Gora ući u NATO.
"Crna Gora mora ući u NATO. Verujem da ova rezolucija, koja je jednom bila u parlamentu, moda nije trebalo da se nađe u klupama, osim ako nije trebalo aktivirati nove podele. Verujem da nije intencija ovih podela da se razmilja da se o ovome odlučuje na referendumu, jer se o ovome neće odlučivati na referendumu", smatra Vuksanović.
Ona je istakla da su poslanici predstavnici naroda, navodeći da ipak svaki građanin ima pravo da veruje u neto.
Dodala je da da ne eli da ulazi u nečiji stav ali da onima koji su protiv članstva u NATO želi da kae da se ulaskom u alijansu stavlja kruna na nezavisnu Crnu Goru.
Milo Konatar iz Građanskog pokreta URA kazao je da taj savez apsolutno podrava članstvo Crne Gore u NATO, navodeći kako oko toga nema ničeg spornog.
Komentari (1)
slavko
18.06.2016 08:55
pa vidis da vecina glasa a opozicija trazi referendum srbi su manjina u crnoj gori