Mirko Cvetković
Profimedia
Mirko Cvetković
Mirko Cvetković suvlasnik Agencije za prava izvođača, Foto: Profimedia

Prvi je glas podigao Šaban Šaulić, koji je, kao jedan od najslušanijih pevača u Srbiji, dobio skoro deset puta manje novca. Cvetković mu je, navodno, uplatio samo 100.000 dinara.

- Ovo je stvarno sramno. Ja imam hiljadu pesama, od čega je bar polovina baš slušana. Non-stop se vrte na radio i TV stanicama, a dobio sam neku simboličnu sumu. O nama umetnicima niko ne vodi računa. Džava nas je pustila niz vodu - rekao je Šaulić a njegov stav deli i Hasan Dudić, koji kaže da je, čim mu je uplaćen novac, pozvao direktora Agencije, Aleksandra Cvetkovića.

- Pitao sam ga kako je moguće da ja kao autor i izvođač hiljada pesama dobijem samo 35.000 dinara od njih, a on mi je rekao da treba da donesem košuljice iz Sokoja pa da ih uporedimo. Zamislite to! Prema mojim procenama, trebalo je da dobijem između 700.000 i 800.000 dinara. Ko zna gde je taj novac završio - kaže Dudić.

Ljut je i Ivan Gavrilović koji je od Cvetkovićeve agencije dobio samo 12.500 dinara.

Jedini ko je zadovoljan jeste Đole Đogani, koji je posle dve decenije konačno dobio neki novac, iako priznaje da je to više nego skromno.

- Ta agencija isplaćuje novac tek nekoliko godina unazad, jeste da je to malo para, ali dobro je da su bar počeli. Ne postoje nikakve košuljice u koje se tačno upisuje koliko se pesme emituju, nego većina vlasnika TV i radio stanica prepisuju jedni od drugih i zato najviše para dobijaju određeni ljudi, iako im se pesme uopšte ne emiturju. Ako želimo da uđemo u Evropu, to hitno mora da se promeni - rekao je Đogani.

Komentari (3)

Pepsi

13.01.2016 04:27

Pa seda brada se nakrao za deset zivota, a satanizovao je privredu i drzavu.Kada ce njemu da zakucaju na vrata? Pa zar se protiv njega nevode neke istrazne radnje i podignute optuznice? Izgleda da hokstapleri i lopine najbolje prolaze!

to je u kosuljicama

13.01.2016 13:21

treba videti sta je u gacama

bosa

13.01.2016 16:29

KAO SMO IZNENAĐENI,kad se naj više priča o stadardima eu,naj više se i mulja.ovo je sića kolike su narodu pare maznuli i nikom ništa.