Dačić će opet biti potpredsednik


evroliga
Svi članovi predsedništva bili su za to da se u Vladu uđe, ali je ekipa oko Branka Ružića insistirala da se potpiše koalicioni sporazum po kojem će organi SPS-a odlučivati ko će od kadrova ući u Vladu, a ne da pojedinačna kadrovska rešenja budu predmet dogovora između Dačića i Vučića, saznaje „Alo!“.
Veoma žustra rasprava na tu temu, koja je na momente bila na ivici incidenta, na predsedništvu SPS-a trajala je više sati, navodi naš izvor koji je prisustvovao sednici. Istovremeno, drugi izvor iz SPS-a tvrdi da će „sasvim sigurno“ u novom Vučićevom kabinetu Ivica Dačić ponovo dobiti mesto potpredsednika Vlade i najverovatnije šefa diplomatije ili ministra odbrane. Zanimljivo je i da se kao novi potpredsednici Vlade pominju i Čedomir Jovanović, koji bi vodio kancelariju za EU, i Nenad Popović, koji bi posebno bio zadužen za odnose s Rusijom. Upravo zbog tih rešenja, navodno je izbila velika svađa unutar vladajućeg SNS-a, pošto pojedini njeni funkcioneri nikako ne žele da ovako važna mesta prepuste ljudima iz „kombi partija“, aludirajući tako na Jovanovićev LDP i Popovićev SNP.
Inače, sam Dačić je juče potvrdio da će ići na razgovore s Vučićem ukoliko ga on pozove.
- Predsedništvo SPS-a je jednoglasno donelo odluku da će prihvatiti poziv Aleksandra Vučića i Srpske napredne stranke za razgovor o budućoj vladi Republike Srbije, ukoliko taj poziv bude upućen. U najboljem interesu Srbije je da se nastavi saradnja sa Aleksandrom Vučićem i Srpskom naprednom strankom, jer su do sada ostvareni veoma značajni rezultati, od ekonomskih reformi do poboljšanja međunarodnog položaja zemlje. Predsedništvo SPS-a je podržalo predlog programa buduće vlade, koji je izložio Aleksandar Vučić u deset tačaka - izjavio je Dačić posle sednice Predsedništva.
Predsednik SPS-a je ovom prilikom rekao da je uveren da Srbija može ostvariti veliki napredak u naredne četiri godine i da je SPS u potpunosti spreman da doprinese političkoj stabilnosti zemlje, što podrazumeva punu posvećenost i odgovornost za rad i rezultate buduće vlade, ukoliko budu u njoj učestvovali.

Vesna Lalić
Bajatović ministar?
Zanimljiva spekulacija pronela se juče unutar SPS-a. Navodno, ukoliko SPS dobije mesto ministra energetike u novoj vladi, u tu fotelju će zasesti Dušan Bajatović, aktuelni direktor „Srbijagasa“. Kakva će u tom slučaju biti budućnost aktuelnog ministra Aleksandra Antića, niko nije mogao sa sigurnošću da tvrdi.
Komentari (12)
srbija
28.05.2016 06:51
srbija nemoze bez tite i petokrake crna srbijo ko te uklo ... nedaju ti dusmani mira
snupi
28.05.2016 08:28
Procitan si Vucicu juce kaze kako ce ispitati ko je slao ljude sa fantomkama na predsednika a onda mu da resor evropskih integracija.Znaci onaj ko je poslao ljude sa fantomkama na svamalu ocekuje unapredjenje.Znaci unapredjenje ocekuje gradski menadzer.
mane
28.05.2016 08:36
Branko Ružić, najveći spletkaroš i neradnik, koji ništa u životu nezna da radi niti je radio, sem što je spletkario i kao takav je poznat javnosti.
apsolutni sluhista
28.05.2016 10:05
@mane - Diajna ti li si?
valkira
28.05.2016 13:18
@mane - Branko Ruzic je zavrsio FPN u Bg.! I bio extra student.Govori nekoliko jezika a engleski kao maternji!
Lutvo
28.05.2016 09:37
Čedu, Ruzica i Bajatovica bolje je da strpa u zatvor, nego da budu u vlasti.
goran
28.05.2016 10:18
@Lutvo - A i on da ode sa njima i zakljuca iznutra pa da baci kljuceve u kanalizaciju.
sumadinka
28.05.2016 09:56
Tao kazu "braća" Rusi...
milun
28.05.2016 10:04
Realno, Je l sramota da sef diplomatije ne zna aktivno da govorini jedan svetski jezik? To bi bilo kao da je nacelnik hirurgije higijenicar ili predsednik drzave ne zna temu svog magistarskog rada!
Ćikula
28.05.2016 11:17
@milun - A predsednik drzave?
VALKIRA
28.05.2016 10:38
Ponekad covek mora skociti u mutni Dunav pa onda razmisljati kako ce da pliva! I zapliva! Pravi je trenutak da kazes "DOSTA!" i da te tvoja hrabrost i intuicija ponesu TVOJIM tokom! Bice ti zao ako to ne ucinis! Ruzicu, dosao je tvoj trenutak! Iskoristi ga!
Seka
28.05.2016 12:21
Socijalisti Ruzic vas kvari resitese njega I sasvim ste OK. Vucic CE veliku gresku naptraviti ako Dacic he buds vodio spoljne poslove a mislim i da je Antic vrlo sposoban i odmeren covek. Ruzic odvratan kao i oni zuti sa kojima se druzi i nema nikakve kvalitete ne znam za sta je on strucan sem za podje....nje.