Prva ljubav zaborava  nema: Siniša  Mihajlović
Alo!
A koliko ovo može da  razvije?

profimedia

A koliko ovo može da razvije?, Foto: profimedia

Gostujući na Sajmu automobila u Bolonji, zajedno sa svojim igračima Lukićem i Gustafsonom, a uoči prvog ovosezonskog gradskog derbija protiv Juventusa (nedelja, 15.00), otkrio je kakve četvorotočkaše voli.

- Devojčice vole lutke, a dečaci automobile. Sada mogu da priuštim sebi neke od najskupljih automobila na svetu, iako ne volim da vozim izuetno brzo. Ipak, ne mogu da se ne setim da sam samo jedan automobil tokom života mnogo želeo. Bio je to moj prvi auto, moja „zastava” - objasnio je Siniša Italijanima i dodao da su automobili proizvedeni u fabrici u Kragujevcu za Srbiju isto što i oni sa proizvodnih traka „Fijata“ u Italiji.

Prva ljubav zaborava  nema: Siniša  Mihajlović

Alo!

Prva ljubav zaborava nema: Siniša Mihajlović, Foto: Alo!

Priča o prvom automobilu koji je Siniša pazario je dosta složenija. Pre nego što je prešao u Vojvodinu iz rodnog Borova, Siniša je tokom šest meseci dobijao stipendiju novosadskog kluba.

- To su bile prve velike pare koje sam doneo u kuću. Sećam se da sam tada stavio na sto 10.000 nemačkih maraka. Dan kasnije je tata iz Sombora doterao novu „skalu 128”. Bio je to moj prvi automobil - objašnjavao je Mihajlović.

Kao što je poznato, nekadašnji selektor Srbije je preklom iz obične, radničke porodice. Otac Bogdan, poreklom iz okoline Banjaluke, vozio je „tamić” u jednoj vukovarskoj građevinskoj firmi, dok je majka radila u kombinatu „Borovo”.

Deco, je l‘  volite brzu  vožnju?

profimedia

Deco, je l‘ volite brzu vožnju?, Foto: profimedia

- Morao sam da kažem tati da kupi novi auto kada sam dobio prve stipendije od Vojvodine. Imao sam obavezu, jer sam mu pre toga slupao njegovog „pezejca”. Ipak, on je doterao meni automobil. Zbog toga ću zauvek pamtiti moj prvi auto i zbog toga sam toliko maštao o njemu - objasnio je Mihajlović.

Nikada nisam seo na motocikl

Za razliku od nekih njegovih saigrača ili rivala iz igračkih dana, Siniša nikada nije vozio motocikl. - Znam da su mnogi od njih, kao što su Abijati, Favali, Zenga, veliki fanovi „Harlija Dejvidsona”, ali ja to nikada nisam bio. Velika je opasnost za igrača da vozi motocikl. Jedan pad, i mnogo toga može da izgubi - jasan je Mihajlović.

Komentari (1)

saw

11.12.2016 10:53

i ja tako pricam bajke