Ispao iz autobusa: Dragoljub Mančić
B. Janačković
Ispao iz autobusa: Dragoljub Mančić

B. Janačković

Ispao iz autobusa: Dragoljub Mančić, Foto: B. Janačković

- Otac je bio kod nas na ručku. Ispratio sam ga do stajališta i vratio se. Posle sat i po zove me policija i javlja da je otac u komi jer je ispao iz autobusa. Bio sam u šoku. U Kliničkom centru su nam rekli da ima unutrašnja krvarenja glave i da su povrede toliko teške da se od njih dosad niko nije oporavio - priča Zoran Mančić, sin povređenog.

U saobraćajnoj policiji je uspeo da sazna samo da je njegov otac ispao iz autobusa, ali ne i bliže okolnosti.

- Oblepili smo stajališta pozivom da nam se jave očevici, delili objave na Fejsbuku... Javio se sutradan kondukter. Ispričao nam je da se moj otac popeo na prednja vrata i da je stajao pored vozača kada je autobus naglo krenuo, pa zakočio. Budući da su prednja vrata bila otvorena, on je ispao i glavom udario u beton. Uspeo je da kaže kako se zove i - pao u komu - priča Zoran.

U preduzeću "Ćurdić", čiji autobusi saobraćaji na liniji 6, kažu da je vozač D. I. odmah suspendovan.

- Obavestio me je dispečer da je putnik teško povređen i da je u komi pošto je ispao iz autobusa jer vozač izgleda nije zatvorio vrata pre polaska. Pokrenuli smo disciplinski postupak i čekamo izveštaj policije. Reč je o iskusnom vozaču - kaže Rade Denić, rukovodilac "Ćurdića" u Nišu.

U KC u Nišu kažu da je stanje povređenog kritično, a prognoza neizvesna.

- Pacijent je stabilizovan, sada spontano diše, bez mehaničke ventilacije, ali je bez ikakve reakcije na spoljne nadražaje. Životno je ugrožen zbog vrlo teških povreda glave koje se teško preživljavaju - kaže direktor KC prof. dr Zoran Radovanović.

U policiji je potvrđeno da je protiv vozača autobusa podneta krivična prijava u redovnom postupku.

- Očekujemo krivičnu prijavu policije i nakon toga ćemo procesuirati osumnjičenog vinovnika - kažu u Osnovnom tužilaštvu.

Komentari (1)

Sanjica 33

10.05.2016 22:10

Žao mi je čoveka.Bez obzira koliko godina ima,zar zbog nečije nepažnje treba da izgubi život.