Šaht
Profimedia
Sud Presuda Pravda

Profimedia

Počelo sudjenje za smrt malisana, Foto: Profimedia

Na Županijskom sudu u Karlovcu danas je počelo suđenje svešteniku Željku Kutenu (58) zbog utapanja 18-mesečnog deteta u šahtu ispred Župnog dvora u Gorinicima.

Sveštenik se tereti za teško kazneno delo protiv opšte sigurnosti jer nije propisno zatvorio i osigurao šaht u dvorištu dvora.

Sveštenik je u župnom dvoru vodio dom za starije i nemoćne i brinuo se o nekoliko staraca, a utočište je pružio i porodici Bobić čiji se sin Lovra utopio.

Nesreća se dogodila 2. februara prošle godine. Lovra i još jedan dečak (5) na trenutak su ostali sami u dvorištu dvora. Tokom igre, Lovra je upao u metar dubok betonski šaht ispunjen vodom i udavio se. Stariji dečak je pokušavao da ga izvuče i dozivao je majku. Iako je žena brzo došla, za mališana nije bilo spasa, piše 24sata.

Tada je naišao sveštenik i mališana odmah odvezao u lokalnu ambulantu, gde su lekari samo mogli da konstatuju smrt.