Velibor Dunjić
RAS
Velibor Dunjić

RAS

Velibor Dunjić, Foto: RAS

U međuvremenu, član obezbeđenja Aleksandar Đuranović (40) priznao je da je pokušao da sakrije važan dokaz - pištolj kojim je počinjen zločin, i za to dobio dve godine zatvora. Motiv likvidacije ni tri godine kasnije nije poznat.

“Crna udovica”

Ubijeni vođa navijača Crvene zvezde Velibor Dunjić (27) i pre devet godina likvidirani Andrija Stanić (34) na prvi pogled nemaju ništa zajedničko, ali ih poslednji trenuci u životu povezuju time što su obojica ubijeni ispred splavova i to što je i sa jednim i sa drugim u tom trenutku bila Beograđanka Nina Šobota (29)! Ona je jedan od ključnih svedoka.

 Zanimljivo je da je suđenje petorici optuženih za učešće u Dunjićevom ubistvu, u aprilu ove godine, odloženo za 19. septembar zbog izostanka Bojana Strahovlaha, optuženog za pomaganje nakon krivičnog dela. On je, prema izjavi advokata, već u zatvoru zbog drugog krivičnog dela. U ovom postupku Vladimiru Đuroviću, tadašnjem pripadniku obezbeđenja splava, optuženom za Dunjićevo ubistvo i ranjavanje njegove devojke Nine Šobote, sudi se u odsustvu, jer je u bekstvu.

Goran Knežević, Miloš Milosavljević i Strahovlah se terete da su mu pomogli nakon izvršenog krivičnog dela, kao i Vuk Musić, koji je takođe u bekstvu. Aleksandar Đuranović, Marko Gvozdenović, Zoran Vukić i Jelena Krušedolac zbog neprijavljivanja krivičnog dela su takođe bili pod istragom tužilaštva, sa kojim su, međutim, sklopili sporazume o priznanju krivice.

Ko je Velibor Dunjić?

Velibor Dunjić, sin penzionisanog oficira policije, uprkos desetinama krivičnih prijava, uhapšen je 2008. godine. Tada je policija u Beogradu uhapsila 12 članova novog zemunskog klana zbog šverca 34 kilograma skanka i navela da je izdata poternica za vođom grupe- Dunjićem. On je u oktobru 2008. uhapšen u Švedskoj i izručen Srbiji, međutim, dok su ostali već odslužili kazne, ishod postupka protiv Dunjića u ovom slučaju ni danas nije poznat. Osuđen je na četiri godine zbog nanošenja teških povreda Andreju Čoguriću na splavu „Kalipso“ i nakon opšte amnestije je pušten.

Podsećanja radi, Dunjić je ubijen 16. maja 2014. godine ispred beogradskog splava “Džimis”. Prema krivičnoj prijavi, Vladimir Đurović, inače šef obezbeđenja splava, prišao je automobilu u kojem je vođa “delija” bio sa drugaricom Ninom Šobot i ispalio u njega nekoliko metaka. Od zadobijenih povreda Dunjić je na mestu preminuo, dok je devojka ranjena.

Posle zločina, kako se navodi u krivičnoj prijavi, Vladimir Đurović je pištolj dao Aleksandru Đuranoviću, članu obezbeđenja “Džimisa”, da ga baci u reku. Ovaj je to i uradio. Ronioci Žandarmerije su ga, međutim, pronašli. Sa njega je izolovan fragment otiska šake, kao i DNK. Veštačenjem je potvrđeno da biološki materijal pripada Đuroviću.

 

Inače, Đuranović je sklopio sporazum sa tužilaštvom i priznao da je hteo da pomogne Đuroviću posle zločina, i to tako što bi se “otarasio” važnog dokaza, odnosno pištolja. Dobio je dve godine zatvora.

Komentari (1)

voki

17.05.2017 09:24

Pa jeli devojka ili drugarica, Nina ili Tanja. To je davanje dezinformacija I koga briga za navijace i dilere. SINE KO OD MAČA ŽIVI OD MAČA UMIRE...