“Guglov” auto bez vozača udario u autobus!


Profimedia
Ovo nije svakako nije prva saobraćajka u kojoj su učestvovlai ovi automobili, ali može biti prva koju je ovaj automobil izazvao! kako prenosi “Bi-Bi-Si” (BBC), zvaničnici “Gugla” će se sastati sa nadležnima u Kaliforniji kako bi se utvrdilo ko je odgovoran za udes.
Do nesreće je došlo 14. februara kada je automobil bez vozača krećući se brzinom od tri kilometra na sat udario u autobus javnog prevoza koji je išao brzinom od 24 kilometra na sat.
Čovek koji se nalazio u “Guglovom” automobilu rekao je na uviđaju da je očekivao da će autobus usporiti kako bi ih pustio da prođu, zbog čega nije preuzeo upravljačke kontrole u svoje ruke.
“Sigurno je da snosimo deo odgovornosti jer da se naš automobil pomerio ne bi došlo do sudara. Naš test vozač je prijavio da je očekivao da će autobus ukočiti u pustiti ih da se uključe u saobraćaj”, navodi se u saopštenju kompanije.