Kuća na točkovima

Neki kažu iz osvete zbog oslobađajuće presude Šešelju. Statistika kaže da u pomenutom selu živi 196 duša, nezvanično, trećina su Hrvati, a ostalo Srbi. Da bi se pomenuta kuća odnela, koju je pokojni Rade obnovio uz pomoć norveškog saveta za izbeglice, potrebno je barem dva dana, teška mehanizacija i više radnika.
E, sada, šta je sve zajedničko za komšije iz sela, bili oni Hrvati ili Srbi? Svi su ćutali dok je trajalo „preseljenje“ kuće, neki iz straha, neki jer ih je baš briga, a treći, ko će ga znati, valjda nisu želeli da se mešaju. Sada, kako je saopšteno, hrvatska policija intezivno traga za kućom, za sada bezuspešno, mada lopovi je sigurno nisu sakrili u šupi ili podrumu... Stvar je dobre volje hoće li je policija naći ili ne.
Iskreno, lopove je verovatno bilo baš briga što je Šešelj oslobođen u Hagu, a kada već selo ćuti, zašto bi se mučili i obijali je, kada mogu celu da je ukradu.
A svi dobro znamo kakve se strašne stvari dešavaju, ne samo u Hrvatskoj, i ne samo kada je krađa u pitanju, kada celo selo ćuti, a sve se zna. Ko koga bije, ko je „opasan“, ko diluje, i koga treba izbegavati. I svi ćute dok se problem ne prelije u njihovo dvorište. A onda je kasno, jer kuće više nema.