Vesna Dedić i Matija Bećković
Milan Ilić
Vesna Dedić i Matija Bećković

Milan Ilić

Vesna Dedić i Matija Bećković, Foto: Milan Ilić

- Mlađi sam za 15 godina! Tako se osećam. Uopšte se ne osećam starim, uopšte se nisam promenio - rekao nam je Matija Bećković u pauzi snimanja prve epizode "Balkanke ulice", dok je prelistavao dnevne novine iz arhive od pre 15-20 godina.

Vesna Dedić prvu epizodu je zamislila kao vremeplov u kome se poznati književnik priseća stvarnosti, naše i njegove, od pre 15 i 20 godina.

Autorka emisije otkrila nam je da je sa gradskim čelnicima dogovorila da na početku Balkanske ulice u Beogradu bude podignut spomenik na kome će stajati pločice sa imenima svih gostiju ove kultne emisije.

- Svaki gost će se na kraju emisije potpisati na pločicu koju ćemo ugraditi na spomenik. Takođe, tamo će stajati i imena velikana koji više nisu sa nama, a njihova imena ispisaće njihovi prijatelji.

Komentari (1)

milan

08.09.2016 13:49

Kakav pisac Matija Beckovic piskaralo, uvlakač svakoj vlasti čovek koji se za novac sprda sa svima,jedino njegovo dostignuce je sto je ostario.Pisci su Cosic,Andric,Nušic....itd