U centru pažnje meča PSŽ - Mančester siti: Milorad  Mažić
profimedia
U centru pažnje meča PSŽ - Mančester siti: Milorad  Mažić

profimedia

U centru pažnje meča PSŽ - Mančester siti: Milorad Mažić, Foto: profimedia

Ostrvski mediji su mahom najboljeg srpskog arbitra okarakterisali kao „dželata“ Mančester sitija nakon prvog meča četvrtfinala Lige šampiona u kojem je taj klub remizirao sa domaćim Pari Sen Žermenom (2:2). Mažiću je na teret stavljeno da je oštetio „građane“ u nekoliko navrata, a u „lovu na veštice“ prednjači legendarni engleski sudija Grejem Pol.

Lekcije Mažiću deli ćoravi sudija!

Jeste Grejem Pol ime u sudijskim krugovima, ali je on i autor jednog od najvećih gafova na velikim takmičenjima. Čovek koji deli lekcije Mažiću je tokom Mondijala u Nemačkoj 2006. godine dodelio tri žuta kartona hrvatskom reprezentativcu Josipu Šimuniću - prvi u 61. minutu, dva u 89. minutu i odmah posle toga crveni karton!!! Gospodine Pole, sudije posle dva žuta kartona pokazuju - crveni!

Pol je, bukvalno, poručio da Milorad Mažić nije dorastao Ligi šampiona.
- Superliga Srbije, očigledno, nije pripremila Mažića za mečeve ovog ranga takmičenja. Srbin je bio apsolutno u pravu kada je pokazao Luizu žuti karton u 12. sekundu meča, posle prekršaja nad Aguerom, ali potom je napravio niz grešaka - rekao je iskusni Englez.
Pol smatra da je Milorad imao presudan uticaj na ishod meča jer je svojim neznanjem odveo utakmicu potpuno drugim pravcem.

- Veliki propust srpskog sudije desio se u sedmom minutu kada nije dosudio penal za PSŽ, posle očiglednog prekršaja Mangale nad Matuidijem. Mažić je pogrešio što nije pokazao štoperu „građana“ direktan crveni karton! Potom je nastavio sa pogrešnim odlukama. Okarakterisao je simuliranje Luiza kao penal. Tu je reprezentativac Brazila zaslužio drugi žuti karton zbog glume. Tim propustom, Milorad je naneo štetu Sitiju! Mislim da je Luiz veoma pametan fudbaler, ali ovakav pad samo neiskusni sudija može okarakterisati kao penal - izjavio je Grejem Pol.

Pelegrini: Bio je ofsajd!

Trener Mančester sitija takođe je iskazao nezadovoljstvo zbog odluke Mažića i njegovih pomoćnika da priznaju gol koji je postigao Adrijen Rabio. - Čitava utakmica obilovala je greškama. Grešili smo i mi i Parižani. Napomenuo bih i da je Mažić napravio propust kod drugog gola „svetaca“, koji je postignut iz čistog ofsajda - rekao je Manuel Pelegrini.