Meso prodavnica
Alo!/Rajko Ristić
Meso

Alo!/Rajko Ristić

Ilustracija, Foto: Rajko Ristić

Hrvatski ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić izjavio je da je prilikom kontrole deset veleprodaja u Hrvatskoj pronađeno meso koje je i nakon isteklog roka vraćano u prodaju.

"Pronađeno je meso kojem je istekao rok trajanja i koje je prepakivano, zamrzavano i stavljeno u prodaju s rokom trajanja na još dve godine", rekao je Tolušić hrvatskim medijima.

Prema njegovim rečima, u proteklih sedam dana kontrolisano je deset distributivnih centara, veleprodaja i u svima su nađene nepravilnosti, u nekima manje, ali u nekima vrlo ozbiljne.

On nije želio da precizira o kome se tačno radi jer još nema službenih nalaza.

"Dosad to nismo objavljivali, sad smo krenuli s objavama. Mi možemo to da ne objavljujemo", rekao je Tolušić i dodao da on smatra da javnost mora biti obaveštena o tome jer je reč o hrani koja je ozbiljno neispravna i da bi imali poverenje u sistem.

On je poručio da će oni koji se ne budu pridržavali pravila biti rigorozno kažnjeni.

"Mi smo ulaskom u EU pristali na to da ne kontrolišemo proizvode koji dolaze s područja EU, ali to možemo da radimo na licu mesta", rekao je Tolušić, dodajući da nema ništa protiv uvoznika dok god uvoze hranu koja je kvalitetna i zdravstveno ispravna.

Portparol resornog ministarstva Leticija Hrenković rekla je da su pronađene nepravilnosti u svim centrima i da će javnost ove sedmice, kada stignu laboratorijski nalazi, obavestiti tačno u kojem je trgovinskom lancu pronađena nepravilnost.

Komentari (5)

srbija

21.11.2016 20:32

Da li EU zemlje takoodje ne kontrolišu prehrambene proizvode iz Hrvatske? Predpostavljam, malo morgen.

Goran

21.11.2016 20:57

Stigo gazda Pera i u HR

sever

21.11.2016 23:36

A ja pomislio da pisete o Matijevicima.

XXL

22.11.2016 10:51

To što je objavljeno predstavlja poslovnu tajnu i ne sme da se iznosi ... naravno iz firme koja to obavlja i radi ...

sve

22.11.2016 16:55

Da li bi onaj, koji je potpisao i odobrio upotrebu tog i takvog "mesa", dao svom detetu da ga jede? Toliko!