dečak imigrant
printscreen
dečak imigrant
Izveštaj iz austrijskih novina, Foto: printscreen

Majka dečaka Dunja R. kaže da sada žali što je svoju decu učila da saosećaju sa migrantima! Ona je u Austriju došla 90-ih iz Srbije i ističe da je svoju decu uvek učila da pruže pomoć novopridošlima, jer ju je i ona dobila kada je došla.

Kad je čula da se migrant koji joj je napastvovao sina branio izjavom da je imao "previše seksualne energije", Dunja je ocenila njegovu odbranu monstruoznom i traži da prvo bude poslat u zatvor, a potom i deportovan. Ona sad žali što je učila svoju decu da budu ljubazni prema migrantima.

 

Dečak, Goran, je morao da bude hospitalizovan zbog ozbiljnih povreda, a njegova majka navodi da on od napada svako veče zaspi u suzama.

Govoreći za lokalne medije, Dunja je rekla da je ona, kao samohrana majka koja preživljava sa malo novca, oduvek decu učila da nemaju predrasuda prema drugima.

Sada joj je žao što sina nije upozorila da ne treba verovati strancima. Svesna je da će fizičke rane zarasti, ali nije sigurna za one psihičke.

Bazen gde se dogodio stravičan zločin
Bazen gde se dogodio stravičan zločin, Foto: printscreen

 

Migrant iz Iraka koji je počinio ovo delo je rekao kako zna da je to "zabranjeno u bilo kojoj zemlji u svetu", i da nije oduvek bio "bolestan", jer ima ženu i kćerku u Iraku.

Ovaj Iračanin, koji je radio kao takstita u Beču, je rekao policiji da je svestan da je to "greška" i da nije želeo da povredi dečaka, prenosi Kronen Cajtung.

Da bi zaštitili žrtvu, austrijske vlasti nisu u početku htele da oblodane detalje silovanja. Majka dečaka je otkrila da njen sin obožava plivanje i da je taj dan na bazen otišao odmah nakon škole, i da nije očekivala da se odmah vrati.

Tri sata nakon završetka škole on me je nazvao i čula sam kako plače. Nisam ništa mogla da ga razumem, pa je neko uzeo slušalicu i rekao: "Molim vas dođite odmah, dete vam je seksualno napastvovano".

Ona je rekla da je odmah otišla tamo i kroz staklo videla svoje dete koje je plakalo, a u istoj prostoriji s njim bio je i čovek u kupaćim gaćama koji je imao lisice na rukama.  Sa njom je bila sestra koja ju je sprečila da ga odmah napadne.

Iračanin je na bazenu bio sa 15-ogodišnjakom sa kojim je njen sin razgovarao i preko koga ga je i upoznao.

Kada je njen sin kasnije otišao do kabina, migrant je pokucao na vrata.

"Želim da iskusi sve što jedan zlostavljač dece može da iskusi u zatvoru. I onda želim da ga deportuju", rekla je dečakova majka.

 

Komentari (1)

Glas naroda

09.02.2016 06:16

Ti njih hlebom oni tebe kamenom.Zatvarajte granice i ne primajte džihadiste iz Alepa idioti jedni.