Napravili čeku za veprove, ubili migranta


Profimedia.rs
Prema informacijama iz Lovačkog udruženja ''Ponišavlje'' u Pirotu, reč je o nesrećnom slučaju, a četiri lovca su ataru sela Slavinja organizovali čeku radi zaštite kukuruza od najezde divljih svinja u ovom delu Stare planine gde su sela gotovo opustela.
Migranti su se izgleda šunjali u travu i tom prilikom je ,kako nezvanično saznajemo, jedan od lovaca, pomislivši da je u pitanju divlja svinja, pucao i ubio jednog od šest migranata. Kada su prišli bliže videli su da je u pitanju čovek.
U ovom Udruženju ne znaju detalje ovog nesrećnog slučaja niti mogu da kažu konkretnije kako je došlo do toga jer se vodi istraga i saslušanje lovaca kod tužioca.
Okrivljeni M.M. kao i ostali lovci su članovi Lovačkog udruženja.
-M.M. je dobar i disciplinovan lovac i redovan član Udruženja - rekao nam je kratko upravnik Lovišta Ljubiša Stanković, dodajući da ne znaju kako je došlo do toga.
U Policijskoj upravi u Pirotu su nam potvrdili navode iz saopštenja Ministarstva odbrane, a u toku dana će osim saslušanja migranata u Višem tužilaštvu biti saslušani i lovci koji su svedoci ovog nemilog događaja.
Pokušali da spasu Avganistanca
U Hitnoj službi pirotskog Doma zdravlja kažu da kada je njihova ekipa izašla na teren oko 22 sata da avganustanski državljanin nije davao znake života.
- Samo smo konsantovali smrt ovog mladića - rekla nam je dr Tanja Živković, dežurni lekar Hitne službe, dodajući da su lovci bili jako uznemireni i da su im pruižili neophodnu medicinsku pomoć na licu mesta.