Dosa Žunior
Profimedia
Dosa Žunior
Dosa Žunior, Foto: Profimedia

Kako saznaje portal "Mozzart sport", reč je o fudbaleru turskog Konjaspora Dosi Žunioru koji igra na poziciji štopera.

Žunior je izričita želja sportskog sektora, predvođenog direktorom Ivicom Ilijevim i trenerom Ivanom Tomićem, u njemu vide snažnog defanzivca, sa velikim iskustvom koji bi klimavoj odbrani Partizana došao kao melem na ranu.

Mediji u Turskoj ovih dana pišu da je Konja dobila dve ponude za ovog fudbalera, bez navođenja Partizanovog imena i ko bi to crno-belima mogao da bude konkurent na transfer tržištu.

Dosa Žunior je ostao upamćen ovdašnjim ljubiteljima fudbala, kada je leta 2012. nosio dres AEL-a iz Limasola i u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona presudio baš Partizanu. Tada je u 23. minutu beogradskog revanša postigao gol za slavlje kiparskog predstavnika (1:0).

Dosa Žunior će 28. jula napuniti 30 godina, rođen je u Lisabonu 1986, ali je u Portugalu igrao samo za nižerazredni Imortal. Sa 20 godina preselio se na Kipar, nosio je dresove Digenisa, AEP-a, AEL iz Limasola, sa kojim je osvojio titulu prvaka države. 

Portugalac je ubrzo stekao kiparsko državljanstvo i za reprezentaciju te zemlje upisao je 19 nastupa, postigavši jedan gol.

Takođe je igrao za varšavsku Legiju, a u Konju je došao letos potpisavši jednogodišnji ugovor.