Navijači Bamberga
Rajko Ristić
Navijači Bamberga

Rajko Ristić

Navijači Bamberga iz redakcije Alo kreću na utakmicu, Foto: Rajko Ristić

Uoči večerašnje utakmice 5. kola Evrolige u “Beogradskoj areni”, na Dorćolu smo zatekli grupu košarkaških zaljubljenika kako uživa u šetnji u jednom od najstarijih delova srpske prestonice. Odmah su nam zapali za oko pošto je jedan od momaka nosio dres Bamberga, a drugi sportsku opremu Crvene zvezde.

Braća Leše - Andreas (14) i Valentin (17) u društvu oca Antona (50) i prijateljice Hane Heger (26), ne propuštaju mečeve svog tima. Itekako respektuju srpske sportiste, dive se ostvarenjima Crvene zvezde, ali veruju da će Bamberg zabeležiti trijumf.

- Utakmicu će odlučiti Luka Mitrović, bivši kapiten Zvezde! Imam osećaj da će večeras ostvariti rekord karijere - kaže za “Alo!” glava porodice Leše.

Ovaj gospodin je drugi put u Srbiji, konstatuje da naša prestonica deluje mnogo lepše nego što je bila “za vreme Tita”.

Navijači Bamberga

Foto Alo

Marakana, turističko mesto, Foto: Alo

- Grad je predivan, ljudi su nasmejani, ljubazni. Uživali smo u Skadarliji, u šetnji Kelemgdanom ali naša glavna turistička destinacija je “Marakana”. To je stadion koji moramo da posetimo. Malo mi je krivo što se ova večerašnja košarkaška utakmica ne igra u “Pioniru” jer to je hram košarke. “Arena” jeste možda jedna od najlepših dvorana u Evropi, ali “Pionir” ima nešto što nema nijedan košarkaški objekat na svetu, a i Zvezdini navijači su neprevaziđeni - kaže Anton Leše.

Impresije o Beogradu iznela je i simpatična Hana Heger koja nas je iznenadila solidnim poznavanjem srpskog jezika.

- Odmalena se divim srpskom narodu i, otkriću vam, želja mi je da živim u Srbiji! Imam prijatelje u Beogradu i Kragujevcu koji je vrlo sličan mom Bambergu. Realno, Nemačka je dosadna u poređenju sa Srbijom - uz osmeh je rekla Hana.