Ojadili bankomat, pali zbog glupave greške!


Shutterstock
Vlasnik kartica je, kako nezvanično saznajemo, u to vreme bio u inostranstvu, mobilni telefon mu je bio isključen, tako da nije dobijao poruke da mu je sa računa skinut novac. Opljačkani vlasnik je Knjaževčanin, vlasnik jedne private firme i jedan od najbogatijih ljudi u Knjaževcu.
Nakon što su ukrali kartice, trojica osumnjičenih su putovali u svim gradovima Timočke krajine i sa bankomata podizali novac. Zatim su se provodili ‘’na nivou’’, trošeći bez ustezanja na skupe izlaske.
Kada se vlasnik kartica vratio u Srbiju, odmah je video da mu je neko podigao više od pola miliona dinara. Obavestio je posliciju koja je ubrzo identifikovala osumnjičene počinioce.
Nespretni lopovi su, naime, zaboravili da podizanje novca sa bankomata snimaju bezbednosne kamere!
Policija je protiv trojice mladića podnela krivične prijave zbog sumnje da su izvršili krivična dela teška krađa i falsifikovanje i zloupotreba platne kartice, dok je J.R. određeno zadržavanje do 48 sati.