Vitrina iz koje je ukraden jatagan
M. Đ.
Vitrina iz koje je ukraden jatagan

M. Đ.

Vitrina iz koje je ukraden jatagan, Foto: M. Đ.

Jatagan je najverovatnije pripadao nekom od lokalnih hajduka, a ukraden je po bela dana, oko 16 i 30 časova. Službenica Muzeja koja je videla šta se događa pokušala je da spreči lopova, ali je on noseći jatagan pobegao kroz obližnji park.

- On je očigledno došao s tom namerom, za ulaznicu koja košta 50 dinara dao je 1000, i sve se dogodilo dok je službenica tražila sitno da mu vrati. Ušao je u salu, odvrnuo brzo šrafove sa vitrine u kojoj je bio jatagan i počeo isto da radi na drugoj, u kojoj su bili od jatagana mnogo vredniji antički novčići – opisuje nemili događaj Stevan Martinović, direktor palanačkog Muzeja.

Slučaj je prijavljen policiji, koja je izvršila uviđaj, u Muzeju se nadaju da će lopov biti pronađen i da jatagan, posle svega, neće završiti na nekom buvljaku.