sneg beograd
S. Stepanović
sneg beograd
Sneg u Beogradu, Foto: S. Stepanović

"Upozoravamo vozače i podsećamo ih da mokri, ili snegom i ledom prekriveni kolovozi u velikoj meri povećavaju zaustavni put vozila, smanjuju njihovu stabilnost i zahtevaju pažljivo upravljanje", navodi AMSS.

Zbog snežnih padavina, pojačanog vetra, snega na kolovozu i pojačanog saobraćaja dolazi do čestih zastoja na putevima, a vozače na pojedinim deonicama očekuje usporena vožnja.

Prema posednjim informacijama Uprave granične Policije na našim terminalima nema dužih zadržavanja putničkih vozila.

Međutim tokom dana očekuje se pojačan saobraćaj što može biti uzrok i dužeg zadržavanja.

Tokom novogodišnjih i božićnih praznika otvoren je granični prelaz Horgoš II (Reske) samo za putnička vozila. Radno vreme ovog prelaza je od 07-19 časova isključivo za putnička vozila.

JP "Putevi Srbije" savetuje vozačima da bez zimske opreme i lanaca ne kreću na put, a ukoliko se odluče na putovanje, treba da voze zaista oprezno i pažljivo.

"Zbog vlažnih kolovoza i pojave niskih temperatura u jutarnjim i večernjim satima, moguće je stvaranje poledice te apelujemo na vozače da prilagode brzinu kretanja situaciji na putu i budu maksimalano oprezni u vožnji", navodi se u saopštenju ovog javnog preduzeća.

Tagovi

Komentari (1)

Dr Miggyy

04.01.2016 09:39

Skrenite pažnju putarima, da bez preke potrebe, ne izlaze na puteve. Pao je sneg!