Otac monstrum vadi se na slabe živce


Dejan Briza
Tužilac je ostao pri tvrdnji da je reč o krivičnom delu teškog ubistva, dok je odbrana osporila tu kvalifikaciju navodeći da je detetov život visio o koncu, ali da je dete imalo šanse da preživi samo da je operisano odmah po prijemu u bolnicu.
Više tužilaštvo u Beogradu tereti Kurtića da je 17. juna 2015. godine pretukao sina u romskom naselju Vojni put u Zemunu, jer je posumnjao da nije njegovo dete. Zločin se dogodio u popodnevnim satima, u trenutku kada je beba ostala sama sa ocem.
Advokat Dragomir Mrdalj tvrdi da tužilaštvo bez osnova tereti Kurtića za teško ubistvo i ističe da on može da odgovara za krivično delo nasilje u porodici sa smrtnim ishodom ili eventualno za nanošenje teških telesnih povreda sa smrtnim ishodom. Branilac navodi da je u ovom slučaju zakazala lekarska pomoć, zbog čega je juče zatražio da budu saslušani lekari iz KBC „Zemun“ i objasne zbog čega dete nije odmah pregledano i operisano.
- Dečaku je od udaraca pukla slezina i imao je akutno unutrašnje krvarenje. Primljen je kao hitan slučaj u KBC „Zemun“, gde je bio oko sat-sat i po, ali nije dočekao pregled. Bez dijagnostike je upućen u Institut za majku i dete da tamo ustanove povrede, ali ni tamo nisu našli za shodno da mu opipaju puls niti urade krvnu sliku i ultrazvuk stomaka. Operisan je tek na Urgentnom centru, ali je to bilo suviše kasno - tvrdi Mrdalj.
Odbrana je zatražila dopunsko neuropsihijatrijsko veštačenje, jer smatra da Kurtić nije mogao da bude uračunljiv u trenutku kada je nasmrt pretukao dete.
Kurtić se juče požalio sudu da zbog nestašice lekova u zatvorskoj ambulanti ne može redovno da pije terapiju za smirenje, koju su mu lekari prepisali. Nastavak suđenja biće zakazan naknadno.
Sporan pritvor
Slučaj je prosleđen Vrhovnom kasacionom sudu da odluči da li ima osnova da Kurtić ostane u pritvoru. Tužilaštvo tvrdi da Kurtić treba da ostane iza rešetaka dok traje suđenje zbog opasnosti da će ponoviti krivično delo i zbog uznemiravanja javnosti, dok je odbrana to osporila.
Komentari (5)
zlocca
13.05.2016 21:52
pomozite coveku : SMRTNA KAZNA vesanjem uz batinanje dok ne crkne
meda
13.05.2016 22:08
@zlocca - Potpuno se slazem sa vasim komentarom, smrtna kazna, ali, da li ste pazljivo procitali tekst? Svi lekari koji nisu ucinili ono sto im je posao, debelo bi trebalo da odgovaraju, na zalos, bice pojeo vuk magar a.
Snezana
13.05.2016 23:12
Ako ovog ne osude kako treba i uzmu mu kvalifikaciju kao da je neuracunljiv ili bilo koju drugu olaksavajucunokolnost treba zatvoriti i pohapsiti sve od sudije pa na dalje. Kad je neko neuracunljiv on ubije sebe. A ne dete. Smrtba kazna odmah da se uvede. Bagra ne treba da prlja ovaj vazduh. A valjda ce ga drugari u sobi nauciti i bas lepo prihvatiti.
katarina
14.05.2016 07:49
Ma kakvi slabi živci, SMRTNA KAZNA ZA OVAKVE MONSTRUME.
goran
14.05.2016 12:20
Eto, pustite ga da za godinu dve seta gradom i nadje neku novu zrtvu.