Otkriveni podaci navode na brojna pitanja


Profimedia.rs
- Ne podržavamo postupke hakera, ali njihova otkrića ne mogu da ne budu interesantna međunarodnoj i sportskoj javnosti. Postavljaju se brojna pitanja, jer zdravi sportisti legalno uzimaju sredstva zabranjena drugima - kaže Putin.
On je podsetio da je drugim ljudima, koji očigledno pate od ozbiljne bolesti ili imaju određeni nedostatak, zabranjeno da učestvuju na Paraolimpijskim igrama u Rio de Žaneiru samo na osnovu sumnje.
Hakerska grupacija "Graciozni medved" (Fancy bear) objavila je 13. septembra poverljive dokumente u kojima se navodi da je WADA dozvolila američkim teniserima, poput sestara Vilijams, da koriste zabranjene supstance.
U dokumentima se navodi da je osvajačica zlatne olimpijske medalje, američka gimnastičarka Simon Bajls, bila pozitivna na testu za prisustvo spornih supstanci.
WADA je osudila postupak hakera koji su objavili podatke o američkim sportistima.