Mileram
Aleksandar Dimitrijević
Mileram

Aleksandar Dimitrijević

Mileram, Foto: Aleksandar Dimitrijević

Ujedno, ta prodavnica, kako za „Alo!” kaže Nenad Petrović, direktor Uprave za veterinu Ministarstva poljoprivrede, biće najverovatnije kažnjena po završetku čitavog postupka kontrole jer je na rafovima držala mlečni proizvod kojem je rok upotrebe istekao još 1. decembra!

Zanimljivo je što u „Amanu“ očigledno ne haju kad i kojoj njihovoj robi ističe rok trajanja jer je čitalac „Alo!“ neispravni proizvod doneo prekjuče u redakciju, kupio ga dan ranije, a pokvarena hrana na policima „Amana“ stajala je sve dok veterinarski inspektori nisu došli i zaplenili je juče po podne.

- Sve količine „bravo” milerama u „Amanu” povučene su iz prodaje. Uzorci se već analiziraju u laboratoriji kako bi se utvrdilo da li se u njima nalaze štetne bakterije i druge stvari opasne po zdravlje građana. Istovremeno, naši veterinarski inspektori trenutno su i u Mlekari Loznica, koja za „Aman“ proizvodi mileram „bravo”. Kontrolišemo tehnološki proces proizvodnje. Nakon toga trebalo bi da stigne kompletan nalaz kako bi se utvrdilo ko je kriv što je neispravni mlečni proizvod bio dostupan kupcima. U ovom slučaju može da bude kažnjen samo isporučilac milerama ili prodavac, a mogu i oboje, ali neću da prejudiciram dok se sve ne završi, niti da govorim o eventualnim kaznama - kaže za „Alo!” Petrović.

A ceo slučaj „otkrio” je čitalac „Alo!“ Marko J. (40), kome je dojadilo da u „Amanu” u Ustaničkoj 170 plaća mlečne proizvode kojima je istekao rok. Bilo je tu, kako navodi, mleka, čokoladnih mleka i drugih proizvoda. Kada je 7. decembra našao mileram, odlučio je da ga donese u redakciju „Alo!” sa računom. Kupio je veliko pakovanje „bravo” milerama od 250 grama, kojem je rok upotrebe istekao šest dana ranije.

- Ovaj mileram je prevršio meru! Rok upotrebe istekao mu je 1. decembra, a ja sam ga pazario 7. decembra, kao što možete videti na računu! Šest dana stajao je tamo i niko ga nije uklonio. U pitanju je proizvod „bravo“ od 250 grama, koji sadrži 30 odsto mlečne masti. Za „Aman“ ga proizvodi Mlekara Loznica. Nisam ga otvarao, već sam ga doneo pravo vama u redakciju sa računom - kaže Marko. On dodaje da više nema živaca da radnicima „Amana“ skreće pažnju na pokvarenu robu, opasnu po zdravlje, te je sada odlučio da se obrati medijima i tako upozori sve građane da otvore četvore oči pri kupovini u „Amanu“. Iako se redakcija „Alo!” obratila za komentar „Amanu”, do zaključenja ovog broja nije stigao.

Iz pokvarenog mleka vrebaju ešerihija i klostridija!

Miroslav Stojšić, doktor veterinarske medicine, objasnio je za „Alo!“ da čim istekne rok mlečnim proizvodima, u koje spada i mileram, vrlo brzo dolazi do razvoja štetnih bakterija i kvarenja proizvoda. - Najčešće se u takvom proizvodu namnože bakterije ešerihija koli, proteus, čak i klostridija - naveo je taj stručnjak.

Komentari (6)

Anchi

10.12.2016 18:39

Aman je ubedljivo najgora rupa od prodavnice koja je mogla da dodje u ovu zemlju. Pod hitno ih treba pozatvarati sve i oterati u tri lepe.

Marija

10.12.2016 23:02

@Anchi - Ja samo sto nisam dobila batine pred detetom od njihove radnice a verovatno i sefice koja je tada radila za kasom u Vodovodskoj i preslisavala dvoje radnika ko je pomesao cene dok su kupci cekali. Samo sam rekla da nije u redu da se tako raspravljaju pred musterijama, a stvarno to nigde nisam videla, ni u jednoj trgovini..Inace prvi put sam tada bila u toj radnji jer sam skoro tu kupila stan..Nikada vise necu uci po cenu da ostanem gladna i ako mi je u komsiluku..

Era

10.12.2016 20:48

Aman , nasta vas asocira?

LALA

10.12.2016 22:41

@Era - Ja znam .

BgBoy

10.12.2016 20:50

Šta bi bilo da inspektori ne čitaju Alo? Mislim mogli bi malo da rade svoj posao i da uoče po neku grešku i sami. Ono odu u prodavnicu i prekontrolišu, bar pri kraju radnog vremena, a ne ovako građani rade njihov posao!

Stojko

10.12.2016 22:43

Meni nije jasno ko uopste kupuje u Amanu.