Prošlogodišnje plivanje za časni krst
Arhiva
Prošlogodišnje plivanje za časni krst

Arhiva

Prošlogodišnje plivanje za časni krst, Foto: Arhiva

Dabetić je osvojio nagradu i 300 evra.

Pobednik je pozdravio sve sa” bog se javi” i istakao je da mu je čast što je učestvovao među 150 učesnika, javljaju podgorički mediji.

“Osećaj je divan! Prvi put plivam za časni krst. Učestvovaću i sledeće godine. Hladno je bilo, ali toplo u srcu! Nadam se da sam ovim oprao sve grehe i duhovno se pročistio”, rekao je pobednik, prenosi CdM.

Pre plivanja za časni krst mitroplot Amfilohije je osveštao reke Moraču i Ribnicu.

“Bog se javio na ovaj sveti dan, da bi sav svijet objedinio vječnom ljubavlju”, rekao je mitropolit.

"Kao što se gospod u Jordanu krstio, tako se i mi danas krstimo ovještajući vode krstom. Neka ljubav koja je zasjala na Jordanu ispuni sva srca ovoga grada i celog sveta… Neka vam bog da da preko ovog svetog praznika zasja i obasja sve nas i da ovaj zlatni krst zasja kod Njegoša na Cetinju i da se sveti Petar Cetinjski vrati tamo gdje je oduvjek trebao da bude”, kazao je on.

Za Časni krst plivale su i dve devojke.

Posle plivanja Amfilohije je sa učesnicima zapevao "Oj svijetla majska zoro" i "Onamo, namo"

Komentari (1)

brat ljubo duhovnik

19.01.2017 21:01

i pahomije i kacavenda bi ih gledao u zadnjice samo tako