Lekar, doktor, bolest, bolnica, lečenje
Profimedia.rs
Lekar, doktor, bolest, bolnica, lečenje

Profimedia.rs

Ilustracija, Foto: Profimedia.rs

Sve je počelo pre 15 dana, kada je u bolnicu u teškom stanju primljen tridesetosmogodišnji pacijent sa osipom.

 - Muškarac je smešten na infektivno odleljenje, ali mu je stanje bilo sve lošije. Gušio se i hitno je prebačen na hirurgiju na reanimaciju. Odatle je transportovan u KC Niš. Posle desetak dana, za medicinsko osoblje kreće pakao! Čak 18 lekara, sestara i svako ko je došao u kontakt sa zaraženim je oboleo, pa čak i vozač Hitne pomoću koji ga je prevezao i bolnicu - otkriva izvor "Kurira".

 

Kaže da su svi oni dobili neobičan osip po telu praćen visokom temperaturom.

 - Iz KC Niš stigla je preporuka da svi koji su bili u kontaktu s pacijentom budu u karantinu. Međutim, rukovodstvo Opšte bolnice u Kruševcu nije to ozbiljno shvatilo, pa je tek pre dva dana stiglo obaveštenje od direktorke da se na hirurgiji uvedu preventivne mere. Zaraženo osoblje ne dolazi na posao i strogo im je zabranjen kontakt sa bilo kim - priča sagovornik ovog lista.

 - Najgore je što niko ne zna o čemu je reč! Direktori paniče, pričaju da je najverovatnije u pitanju neki mutirani oblik boginja. Atmosfera je užasna, svi se plaše jedni drugih!

Direktorka Opšte bolnice u Kruševcu Vesna Stević Gajić kaže za "Kurir" da joj se, do juče, 12 radnika ove zdravstvene ustanove javilo uglavnom sa temperaturom, a neki i sa osipom:

-  Pacijent koga pominjete kod nas je došao s upalom pluća, odnosno respiratornom infekcijom. Čim smo čuli da se neki radnici žale na zdravstvneno stanje, obratili smo se Zavodu za javno zdravlje Kruševca. Sve je pregledao i epidemiolog i infektolog. Bolesni randici ne dolaze na posao, ali imajuu blagu kliničku sliku i stanje im se popravlja. Možda je u pitanju neka virusna infekcija. Rezultati su poslati u Beograd na analizu, ali nema razloga za paniku.

- U pitanju je osipna infekcija, preptostavlja se da je neka vrsta boginja. Poslali smo odmah ispekciju, preduzete su sve mere. Radnici su pregledani i izolovani, uzeta im je krv na analizu i čekamo rezultate. Ostali su dužni da nose maske, dezinfikuju prostorije i materijal. Najvažnije je da nema novih slučajeva - kažu u Ministarstvu zdravlja.

Komentari (5)

Saša

02.12.2016 00:08

Ma to je Bata Santos preležao i pre nego je ušao u SNS

Hitna vakcina!!

02.12.2016 06:25

Odlican razlog da se kao obavezna uvrsti jos neka vrsta vakcina, pa cemo posle toga analizirati nove vrste neobjasnjivih promena i bolesti kod nase dece!!!

Iliana

02.12.2016 10:50

Pišete laži i prikrivate greške lekara zbog kojih je porodica pacijenta prošla kroz pakao. Srecom po pacijenta i zahvaljujuci strucnosti divnih lekara iz Niša on je spasen. Bolje bi bilo da pišete o uslovima u Kruševačkoj bolnici.

Kurjak

02.12.2016 11:01

Vakcine su zlo covecanstva..polako ce to izaci na videlo.A dotle iznalazite nacine da sacuvate vas i vase porodice.Ovoj drzavi treba narodna vlast koja bi u zdravstvu napravila rez i stavila slobodu slobodnog izbora.

Toma

02.12.2016 11:28

U kakvim uslovima radi zdravstvo , dobro je sto se ne desavaju i gore stvari ! Para nema ni za osnovno odrzavanje higijene , medicinski kadar nam odlazi iz zemlje , trbuhom za kruhom , narod dolazi na preglede nepripremljeni za pregled ( mislim na licnu higijenu) i sve to dovodi do ovakvih situacija ! Neka nam je Bog u pomoc !!!