Popeo se na drvo da bere grane za badnjak i poginuo


T. S.
U lebanskom selu Gornje Vranovce, podno planine Radan, smrtno je stradao nezaposleni S. F. (44) iz lebanskog sela Ćenovac.
On je sa svojom suprugom krenuo u brda u berbu grančica hrasta, drena i gabra od kojih se prave venčići i mali badnjaci za božićne i novogodišnje praznike.
Slučaj koji je potvrdila leskovačka Policijska uprava odigrao se u sredu 13. decembra u popodnevnim satima, kada je najverovatnije od vetra napukla grana drveta na koju je stajao nesretni S. F. popustila izazvaši kobni pad berača.
Pravljenje malih badnjaka i venčića za predstojeće praznike postao je vrlo unosan porodični biznis u leskovačkom kraju, gde se čitave porodice okupljaju tokom decembra u pletenju venčića i raznih ukrasa od žita i žira i hrastovih grančica, a koji se na pijacama u Leskovcu prodaju između sto i petstotina dinara po komadu.
Istraga o okolnostima ovom nesretnom slučaju je u toku.
Komentari (4)
stoka
14.12.2017 09:41
Hteo da zaradi na sirotinji sto slavi.
Pera Bandera
14.12.2017 11:18
@stoka - Iako je smanjen stočni fond, stoke još ima! Nije čovek hteo da guli sirotinju koja slavi, nego je svojim radom pokušao da obezbedi svoju porodicu. Verovatno bi sa manje mržnje pisa-o-la da je skinuo bronzanu bistu sa groblja ili onesposobio trafo stanicu i prodao kao sekundarne sirovine nego šta se čovek bori za golu egzistenciju. Da je drugačije, on bi samo preprodavao venčiće, a nečija druga žena i čovek bi se na hladnoći pentrali po drveću.
maksa
14.12.2017 11:33
@stoka - ...nik ti se dgovara ,ne menjaj ...
yu
14.12.2017 13:14
@stoka - ime ti odlicno stoji.