Pritisak na Radeta preko bolesne žene!


M. Đorđević
Zbog toga, kaže ona, ovaj slučaj nije rasvetljen, već „rešen“
- Kurioziteta radi na suđenju smo svedocima predočavali deo sadržaja iz izveštaja policije iz 2012. iz kog proizilazi da treba izvršiti pritisak na Radeta Markovića u cilju rešavanja „Slučaja Ćuruvija“, imajući u vidu „da je njegova supruga bolesna i da se on plaši za njenu budućnost i budućnost sina u slučaju pogoršanja njenog zdravlja“, pa tu ima prostora da se izvrši pritisak“! Ovo je za mene čist horor! Ako to stoji u sudskim spisima, šta se tek dešavalo mimo toga, što ne piše u spisima?! Čak su i svedoci iz DB-a govorili kako su na njih vršeni neverovatni pritisci. Ja ne znam ko to dozvoljava i kome služi na čast? - otkriva Zora Dobričanin Nikodinović i priča kako je tekao taj postupak.
Vreme za istinu
Zora Dobričanin Nikodinović kaže da su presude za ubistvo Ivana Stambolića i pokušaj ubistva Vuka Draškovića u Budvi donete u grozno vreme, kada je jedan političar poznat po ucenjivačkom kapacitetu javno pretio „da će pasti vlada“ ako presuda ne bude potvrđena. Ona navodi da bi sada mogla da se nađe "politička volja" i rasvetle taj slučaj, ceneći da je došlo neko drugo vreme.
- Toliko se duguje Stamboliću. Ako je on zaista otkopan na Fruškoj gori, kako to da su na telu nedostajali vratni pršljen, podjezična kost i obe šake, a nema dokaza da su nasilno odstranjeni? Utiska sam da tu nije urađeno sve što se moglo. U slučaju "Budva", takođe, nije rasvetljeno ko je donor famozne nulte krvne grupe. Lično smatram da je sada pravi trenutak i da postoji dobra atmosfera da se te stvari potpuno raščiste, jer u vreme posle "Sablje" i vlasti od pre 10 godina to nije bilo moguće - navodi advokat.
- Proces protiv mojih klijenata, Milana Radonjića i Ratka Romića, počeo je 14. januara 2014. Radonjić, Romić, kao i pripadnik rezervnog sastava DB-a Miroslav Kurak, bili su uhapšeni u „Sablji” zbog ubistva Ćuruvije. U rešenjima o ukidanju pritvora piše da su primenjene sve kriminalističke metode za vreme njihovog pritvora i da nije utvrđena njihova umešanost u ubistvo, zbog čega su pušteni na slobodu. To vreme provedeno u pritvoru okrivljenima niko ne uračunava u vreme provedeno u pritvoru pre podizanja optužnice. Onda su početkom 2014. zbog „novih dokaza“ ponovo uhapšeni, ali mi ni danas nije jasno na osnovu čega, jer nije bilo novih dokaza koji bi tužiocu „otvorili oči”. Izjavama Milorada Lukovića Legije i braće Simović napravljena je predstava za javnost da u njima ima nekih krunskih dokaza - navodi Zora Dobričanin Nikodinović.

Darko Vojinović
Iz izjava iznetih na suđenju proizlazi da je Legija navodno preko Dušana Spasojevića naredio Simovićima da zemunski klan ubije Mikija Kuraka i Ratka Romića.
- Za krucijalne svedoke angažovani su svedoci po zadatku Đura Mutavi i Bagzi. O njihovoj „naknadnoj pameti”, koja im se pojavila gotovo deceniju posle sticanja statusa svedoka saradnika, nema svrhe govoriti. Oni su o svim krivičnim delima morali da iznesu sva saznanja pre sticanja statusa svedoka saradnika. Kako se u ovom postupku radilo najbolje ilustruje iskaz svedoka policajca Ljube Milanovića, koji je bio zadužen za „Slučaj Ibarska”, a koji je radio i na „Slučaju Ćuruvija“. On je otkrio prilikom svedočenja za „Ibarsku“ kako su „pakovani dokazi“. Kada je šefovima saopštio „da za Ibarsku ne mogu da dođu do vozača kamiona ubice” oni su mu, kako je izjavio, rekli nešto u smislu:„Ma nema veze, naći ćemo već nekog ko će to da preuzme“. I tada se u najboljoj nameri da spreči haški progon JSO uključio Legija i napravio dil sa tadašnjom vlašću. Tada su njegov kum Nenad Bujošević i Nenad Ilić pozvani u Palatu pravde da iznesu dobrovoljno „priznanje“ za učešće u „Ibarskoj“. Njima je obećano da će za šest meseci izaći iz pritvora, a tih šest meseci se pretvorilo u 16 godina - kaže Zora Dobričanin-Nikodinoć, koja je Milana Radonjića i Branka Đurića oslobodila optužbi za učešće u slučaju "Ibarska magistrala", dok je Radonjića zajedno sa Ratkom Romićem oslobodila optužbi za pomaganje u atentatu na Vuka Draškovića u Budvi.
Takođe je branila Milana Radonjića za krivično delo u slučaju odavanja državne tajne, koji je bio jedan od najkompleksnijih predmeta u kom je učestvovala i u kojem je je javnost bila isključena, a gde je njen klijent oslobođen.

Dalibor Danilović
Gde je nestalo
415.000 dolara?
Legija je u svom iskazu na sudu rekao da je Ćuruviju obezbeđivao „Alfa tim“, čiji je on bio vlasnik. - List „Svedok“ je pre 10 godina pisao da je Ćuruvija neposredno pre ubistva rekao Vladanu Diniću da mu je stiglo 415.000 dolara i da o tome obavesti novinare kojima duguje plate. Inspektor SBPOK-a Lazar Janković je rekao da se oni nisu bavili drugim aspektima niti tragovima koji su vodili ka izvršiocima iz podzemlja i nekim drugim strukturama, već isključivo DB-om. Jelena Ćuruvija je još u svoj prvoj izjavi pre 10 godina navela da je Ćuruvija i na dan ubistva imao angažovano obezbeđenje, da su oni boravili u prizemlju zgrade u kojoj je živeo i ispred koje je ubijen, ali ih niko nije pozvao na sud - kaže advokat.
(Nastaviće se)
Komentari (3)
Kolporter
28.02.2017 15:20
Srbija!
Lune
28.02.2017 17:00
@Kolporter - Hm,hmm..pa jos do Tokija, razbezale se Jakuze..?
mila
28.02.2017 18:42
Umesto da je ostao u javnoj bezbednosti njegovi apetiti i ambicija, na krilima poznanstva sa M.Markovic, su ga odveli na posao koji nije znao da radi, razume i tako...