Sad i građani mogu da ulepšaju Beograd!


Dejan Briza
Takođe, građani će, kako je najavio gradonačenik Siniša Mali, i da učestvuju u svemu onome što smatraju da je važno.
"Na ovaj način kroz aplikaciju 'Beograđanin', aplikaciju 'Beokom' i portal koji smo danas predstavili i koji kreće u rad želimo još više da komuniciramo sa našim sugrađanima. Da im damo šansu i sredstvo da nam kažu šta misle, njihove sugestije i komentare, a da onda mi zajedno sa njima kroz ankete donosimo zajedničke odluke i ovaj grad učinimo boljim i lepšim", rekao je gradonačelnik Siniša Mali.
Gradonačelnik je novinarima rekao da će građani na portalu moći na jednom mestu da saznaju kada počinju radovi u nekim ulicama, koje stvari menjaju kako bi znali šta se dešava u gradu.
"Još važnije za mene je što će ovaj portal dati mogućnost dvosmerne komunikacije. Pitaćemo građane za sve što smatramo i što oni smatraju da je važno gde oni treba da učestvuju. Kako da se nazivaju pojedine ulice, trgovi, da li da radimo neke parkove, da rekonstrušemo neke ulice", kazao je Mali i dodao da je grad već sprovodio ankete o tome kako će se zvati bulevar koji spaja Tošin bunar sa Mostom na Adi, kakve boje će biti autobusi i slično.
"Evo sada prilika da još povećamo broj aktivnosti i da pitamo kroz veći broj anketa građane na koji način šta treba u našem gradu promeniti", rekao je gradonačelnik i najavio da će na jesen početi i nova kampanja, koja trenutno nosi naziv "Beograđani za bolji Beograd".
"Gde ćemo prvi put u istoriji našeg grada dati mogućnost građanima da direktno kažu koje bi projekte oni uradili, a da mi u budžetu grada Beograda i opština obezbedimo novac za realizaciju tih projekta. Drugim rečima, ako uspemo u ovom trenutku da 200 miliona dinara da obezbedimo za 2018. godinu i da kažemo koje biste vi projekte biste vi voleli da uradimo u našem gradu - imamo 200 miliona dinara. Izvolite glasajte", naveo je Mali i objasnio da će projekti koji budu dobili najviše glasova biti realizovani.
Komentari (4)
Mala
17.08.2017 15:38
Samim tim gestom Srbija je pokazala da je humana.
Gleb
17.08.2017 16:10
Prvo neka pohvataju onu ekipu što išmrljava beogradske fasade i objekte, pa neka oda pričaju o ulepšavanju.
Milic
17.08.2017 20:30
@Gleb - Tone farbe je ta ekipa potrošila za unakaradjivanje Beograda za ove 5 godine. Odakle im pare, nije mi jasno, a možda im neko kupuje tu farbu, posto se radi o velikim količinama, a jedni te isti žvrljaju po fasadama. Danas gledam iz busa oko Arene, pa zemunske fasade, pa potporne stubove mosta na Adi, sve je to unakaradjeno, a vlast nikako da ih pohvata i naplati štetu.
Wlada
18.08.2017 12:47
Jel da mi ulepšavamo Beograd, a da ga ovaj manijak što pogani Beograd odlepšava. To ne ide tako, Siniša! Ako tebi ne smeta ovaj bandit sa farbom, nama itekako, smeta.