Savić: Bilo je ili pukovnik ili pokojnik


"Četvrtfinale je možda najteža utakmica na turniru, ili si pukovnik ili pokojnik. Možda je to razlog naše napetosti na počeku, ali smo kasnije igrali dobro sa igračem manje i u napadu. Sada spremni dočekujemo polufinale sa Grčkom, rekao je Savić novinarima u miks zoni.
Savić je dodao da veoma respektuje selekciju Grčke, treću selekciju sveta na poslednjem prvenstvu sveta u Kazanju.
"Nedavno smo trenirali sa njima, Grčka je pokazala veliki progres. Igraju strpljivo u napadu i biće velika utakmica. Ulog je ogroman, iako su obe reprezentacije obezbedile olimpijsku vizu, biće neizvesna borba za medalju, poručio je Savić.
Vaterpolista Andrija Prlainović ističe da ekipa u odličnom raspoloženju i veoma motivisana čeka duel sa Grcima.
Opet smo se ubacili u ritam, pronašli energiju i odigrali dosta dobro. Grčka je verovatno najbiše pokazala, pored nas u poslednjih godinu dana. Izuzetan su tim, svi igraju jedan za drugog u oba pravca i nezgodni su. Mislim da smo u dobrom momentu i očekujem pobedu, jasan je bio Prlainović.
Težak polufinalni meč očekuje i kapiten Živko Gocić.
"Grčka ima najbolji procenat realizacije sa igračem više. Igraju dug napad, uz odlične šutere, ali moramo da ih zaustavimo i plasiramo se u finale, zaključio je Gocić.
Utakmica između Srbije i Grčke igra se u sredu od 20:15, u Kombank areni.
Komentari (1)
Ana
18.01.2016 23:28
Momci, volimo vas. Ne trepcemo dok igrate. Bog bek vas cuva. Hecon