Čačanska bolnica
V. Nikitović
Čačanska bolnica

V. Nikitović

Čačanska bolnica, Foto: V. Nikitović

Dragutinović, funkcionerka Srpske napredne stranke (SNS), rekla je na konferenciji za novinare da su u prve dve sedmice ove godine u čačanskoj bolnici umrla 73 pacijenta, i da su još 42 osobe dopremljena u bolnicu iz svojih kuća gde su umrle.

"Ovaj broj umrlih nije veći u odnosu na raniji period. U septembru prošle godine u bolnici je umrlo 77 pacijenata, a 61 preminuli je dovezen u bolnicu iz kuća, gde su umrli", rekla je ona.

On je dodao da je u prvoj sedmici ove godine u bolnici umrlo 55, u drugoj oko 60 ljudi, dodavši da je i ranije upozoravao "da se bolnica sve više pretvara u kozmetički salon, jer imamo sve manje stručnog osoblja".

Dragutinović, koja je i članica Gradskog veća, ocenila je da Radojević izaziva paniku i da je "neadekvatan" njegov termin "kozmetički salon" kako naziva bolnicu.

Dodala je da je u toj bolnici u prvih petanest dana ove godine pregledan 10.151 pacijent, od čega je 1.529 hospitalizovano.

Po njenim rečima, bolnica ima dovoljan broj lekara i medicinskih sestara, koji su "veoma odgovorni i posvećeni lečenju pacijenata".

Komentari (1)

au

20.01.2017 17:39

Au sestro draga kako to da nista niste poduzeli i jos krivite ne poznajem ga doktora. Odakle tolika smrtnost. Nisi se ni malo nasekirala.