Milorad Pupovac
A. Stanković
Milorad Pupovac

A. Stanković

Milorad Pupovac, Foto: A. Stanković

"Ne vidim prostor za kompromisno rešenje, za pitanja koja su otvorena uoči ovogodišnje komemoracije u Jasenovcu, a na koja je SNV

ukazao u saopštenju od petka", rekao je Pupovac Tanjugu posle sastanka koji je predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović organizovala sa predstavnicima Saveza antifašističkih boraca i antifašista, romske manjine, Srpskog narodnog veća i Jevrejske opštine Zagreb.

Predsednica Hrvatske je "zabrinuta zbog okolnosti i zainteresovana da se to premosti, ali nije ponudila rešenje, već je obećala da će se ovim povodom sastati sa hrvatskim premijerom", rekao je Pupovac.

On kaže da će jevrejske zajednice obeležiti godišnjicu proboja Jasenovca 15. aprila, antifašisti 24. aprila, a 22. aprila, na sam datum godišnjice, kada država Hrvatska organizuje komemoraciju žrtvama logora Jasenovac, SNV će prisustvovati parastosu u crkvi u Mlaki, koju će voditi episkop slavonski Jovan.

"Mislim da ćemo se pridružiti i jednima i drugima u znak solidarnosti", i jevrejskim zajednicama i antifašistima, rekao je Pupovac i dodao da će SNV konačnu odluku doneti tokom dana.