Partizan - Igokea
aba-liga.com

Partizan - Igokea, Foto: aba-liga.com

10' KRAJ UTAKMICE!!!! Partizan je savladao Igokeu 89:73 posle nešto slabijeg početka utakmice. Beograđane je do devete pobede u ABA ligo ove sezone prevodio fantastični Markus Pejdž koji je meč završio sa 19 postignutih poena.

9' Pejdž pogađa svoju petu trojku na meču 84:72

7' Igokea je u seriji 7:0, Lešić je pogodio za 79:67

5' Pogađa i Gordić za tri poena 79:60

3' Trojka Redinga 71:53 za Partizan, tajm - aut Igokea

2' Isključen je Majk Grin, a zicer pogađa Nikola Janković , zatim poentira i Reding 68:53 vodi Partizan

ČETVRTA ČETVRTINA:

10' Pejdž poentira i prvi put večeras donosi dvocifrenu prednost Partizanu 63:53

9' Zagorac polaže i povećava prednost 60:53 vodi Partizan

7' Igokea se još uvek drži, ali Partizan serijom 4:0 odlazi na +6 i primorava trenera gostujućeg tima da zatraži minut odmora

3' Veličković postiže poene posle promašaja Jaramaza za tri poena 50:44

2' Prve poene za Partizan u trećoj četvrtini postigao je Janković sa linije penala 46:40

1' Rajt je pogodio za tri poena i smanjio prednost crno - belih na startu drugog poluvremena 44:40

Prema zvaničnom podatku večerašnjoj utakmici u Areni prisustvuje 4000 gledalaca

TREĆA ČETVRTINA:

10' Partizan se u poslednja dva minuta prvog poluvremena odvojio i na veliki odmor odlazi sa prednošću 44:37

9' Serija Partizana 7:0 za najveću prednost Partizana 42:35, tajm - aut traži trener Igokee

8' Von je postigao koš uz faul 35:35

6' Zagorac i Mozli ponovo oduševljavaju publiku u Areni 29:27

5' Zagorac prelepo dodaje pod koš loptu Mozliju koji još jednom zakucava 27:23 vodi Partizan

3' Odličan drigling Grina 25:23 vodi Partizan

2' Prelep solo prodor Pejdža 25:18

1' Janković postiće svoj šesti poen i povećava prednost svog tima 23:18

DRUGA ČETVRTINA:

10' Nije uspeo domaćin da postigne koš u poslednjem napadu tako da je prvi deo igre završen rezultatom 21:18 za Partizan

9' Trojka Redinga, Partizan izjednačuje rezultat, a Janković donosi prvu prednost crno - belima na ovoj utakmici 18:16

8' Janković efektno zakucava 13:15

7' Vezuje Pejdž dve trojke za crno - bele koji su se ekspresno vratili u meč, 11:12 vodi Igokea

6' Markus Pejdž postiže prvu trojku za Partizan, 10:8 vode gosti

4' Prvi poeni za Partizan, zakucava Kori Volden 7:2 vodi Igokea

3' Trojka za Igokeu, pogodio je Grin, a zatim i Gagić 7:0 za Igokeu

1' Počela je utakmica u Beogradu. Prve poene na meču postigao je Ilić, vodi Igokea 2:0

PRVA ČETVRTINA:

U 12. kolu ABA lige, košarkaši Partizana dočekuju Igokeu u Štark Areni. Partizan u ovaj meč ulazi kao veliki favorit pošto je u dosadašnjem delu šampionata ostvario 8 pobeda, dok je Igokea zabeležila samo dva trijumfa.

Pred utakmicu sa Igokeom, trener Partizana, Andrea Trinkijeri je izjavio:

"Čeka nas duel sa ekipom protiv koje smo u prvom kolu odigrali veoma tešku i neizvesnu utakmicu. Njihov trenutni skor možda nekoga može da prevari, ali mi smo svesni koliko dobrih igrača Igokea ima i koliko opasni mogu da budu. Još su se i pojačali u odnosu na naš prvi meč. Prema tome, potrebno je da sutra budemo maksimalno skoncentrisani u oba pravca, napadu i odbrani i svesni da ćemo za svaki poen porati da prolijemo puno znoja", poručio je Trinkijeri.

U prvoj utakmici sezone regionalnog šampionata, dva tima su odigrala neizvestan meč u Laktašima, a crno-beli su slavili rezultatom 73:75.