Odbrana tražila novo veštačenje


Goran Srdanov
Suđenje Miškoviću za malverzacije sa putarsklim preduzećima je nastavljeno a sud je odlučio da se veštak finansijsko ekonomske struke Vesna Milojević pozove na ročište, kako bi odgovorila na primedbe odbrane koja tvrdi da njeno veštačenje nije urađeno u skladu sa zakonom.
U zavisnosti od toga šta se bude čulo na tom ročištu, koje je zakazano za 25. aprila sa početkom u 14.30 sati, sud će odlučiti da li će prihvatiti zahtev odbrane za novim veštačenjem.
Prethodno je sud na zahtev odbrane prihvatio da savetnik okrivljenog Miškovića u procesu bude profesor Dejan Popović, inače, stručnjak za poresko pravo.
"Raspravljali smo o porezima koji se Miškoviću stvaljaju na teret u firmi koja nije njegova u kojoj on nije ni vlasnik ni direktor a ni akcionar...ali zbog činjenice da je on otac krajnjeg vlasnika firme zbog toga mu je Tužilaštvo stavilo na teret poresku utaju", rekao je advokat Zdenko Tomanović.
On je novinarima ispred zgrade Specijalnog suda rekao i da je veštak bio obavezan da koristi autentično tumačenje Skupštine Srbije a što je, po stavu odbrane pritisak na sud "a ne autentično tumačenje jer se radi o tumačenju propisa koji ne postoje ili nisu važeći".
"Veštak je bio vrlo precizan kada je naveo da je pošao od toga da postoji poreska obaveza i shvatio je da je njegova uloga samo da vrši sabiranje i oduzimanje ... a što nije uloga sudskog veštaka tako da smo, jer veštak daje pravnim značenjima potpuno deformisan pristup", rekao je on.
Prema navodima optužnice Tužilaštva za organizovani kriminal, Miroslav Mišković i Milo Đurašković su bili glavni za mahinacije kojima su, navodno, oštećena putarska preduzeća za ukupno 148 miliona evra.
Miškoviću je suđenje zbog zdravstvenih razloga razdvojeno krajem prošle godine, pa mu presuda nije izrečena 25. marta kada su njegov sin Marko Mišković i Milo Đurašković oslobođeni optužbi za zloupotrebe sa putarskim preduzećima i sa kruševačkom Fabrikom maziva.
Miroslav Mišković je proveo osam meseci u pritvoru, ali i pušten je uz jemstvo od 12 miliona evra.
Komentari (4)
Slavko
11.04.2016 19:00
Ima da umre pre zavrsetka sudjenja
Lola
11.04.2016 19:02
Koji KIKIREZAC
Laza
12.04.2016 00:18
Zeku Peku ima zivota da kosta gramzivost ,bahatost ,nemoral ,pohlepa i patoloska narcsoidnost
Slavko
12.04.2016 01:32
Covek se obogati pretakanjem drustvene svojine u svoje dzepove, i onda to zaboravi, i pocne da misli o sebi kao zasluznom gradjaninu, kome cine nepravdu. Kako je zaradio stotinem miliona evra? Genijalnim poslovnim transakcijama? Ako se on bude osudio, to ce znaicti jedan zracak svetlosti u mraku, da ce nadu obicnum ljudima da ce mozda biti bolje.