Sud Presuda Pravda
Profimedia
Sud Presuda Pravda

Profimedia

Ilustracija, Foto: Profimedia

Odlukom suda, svi carinici su oslobođeni osim Steve Stojkova, čiji je starački dom izgoreo u Pančevu prošle godine, kada je stradalo troje ljudi.

Stojkov je osuđen na dve godine zatvora i tereti se da je neistinito prikazivao količinu robe koju je carinio. Njemu će biti oduzeta i katarstarska parcela u Pančevu. Sudija je prvo izneo presudu za Stojkova, a zatim i za ostale okrivljene, koji su uhapšeni u akciji Bazar.

Među njima je i Žarko Radonjić, koji je bio označen kao vođa takozvane carinske mafije. Kada je sudija pročitao imena ostalih i rekao da se oslobađaju, najvećom sudnicom u Specijalnom sudu odjeknuo je aplauz, koji je predsednik sudskog veća morao da prekine kako bi pročitao presudu.

U ovoj akciji Služba za borbu protiv organizovanog kriminala, uhapsila je osam službenika Uprave carina i 14 direktora, odnosno privrednika, a kao vođa takozvane carinske mafije označen je Žarko Radonjić, vlasnik firme "Moraveks" iz Subotice. 

Oni se terete da su pri uvozu, robu iz azijskih i evroazijskih zemalja, za koju inače ne postoji obavezujući cenovnik, carinili po manjim cenima i na taj način oštetili državu.

Ono što je tokom suđenja ustanovljeno jeste da si uhapšeni carinici, carinili tu robu na isti način kako se ona carini i danas.

Tok dosadašnjeg suđenja je doveo do činjenica koje mogu biti dokaz da se ovde ne radi ni o kakvoj carinskoj mafiji već o montiranom procesu odnosno borbi protiv konkurencije.

Tokom suđenja oboreni su i nalazi veštaka koje je angažovalo Tužilaštvo za organizovani kriminal, pa je Sudsko veće Specijalnog suda u Beogradu, ovaj posao poverilo Zavodu za veštačenje u Beogradu.

Komentari (1)

hvala

06.09.2017 17:06

Bravo PRAVOSUDJE!!!! ili KRIVOSUDJE!!!Samo to može kod nas.