Učiteljica poginula, njen muž kritično!


Nesreća se dogodila u blizini salaša Kurjački, gde je Žolt vozeći „ford fokusom” Andreu na posao u Novi Sad iz zasad nepoznatih razloga prešao u levu traku puta, sleteo u kanal dubok oko tri metra i isprevrtao se. To mesto je poznata crna tačka gde su veoma česte saobraćajne nesreće zbog slabe vidljivosti i zemlje po asfaltu koju raznose traktori i druge poljoprivredne mašine sa okolnih atarskih puteva koji se ukrštaju baš na toj deonici.
Vest o pogibiji Andree šokirala je njene kolege iz novosadske Osnovne škole „Jožef Atila”, u kojoj je radila kao učiteljica u dnevnom boravku sa decom koja govore mađarski.
- Bilo nam je sumnjivo to što nije došla na posao na vreme jer je ona bila veoma vredna i odgovorna osoba. Onda smo primili stravičnu vest. Još ne možemo da verujemo da je nema - priča nam kroz plač sekretarica škole Zita Jakovljević.
Objašnjava nam da je bila omiljena među kolegama, da su je deca obožavala i da ne znaju da li će ikada moći da nađu tako dobru mladu učiteljicu.
- Velika je vrednica bila. Ona je čak i porodiljsko bolovanje nakon samo pet meseci odsustva prekinula da dođe da radi. A sin joj ima tek godinu i po dana. Užas. Samo se molimo da Žolt preživi - neutešno nam kroz jecaje kaže naša sagovornica.
U Srbobranu, odakle su Šoltiši, vladaju muk i neverica zbog tragedije koja je zadesila mladi bračni par, venčan 2014. godine.
- Žolt je dobar momak iz veoma dobre i poštene familije i nije jedan od onih koji ne rade ništa jer imaju novca. On vredno radi na benzinskoj pumpi koju drži njegov otac. A Andrea je bila pravi anđeo. Divna majka, vredna i veoma lepo vaspitana. Baš onakva kakvu bi svaka majka za ćerku poželela - priča nam komšinica Šoltiševih, koji su zanemeli zbog tragedije koja ih je snašla, te nisu mogli da razgovaraju sa novinarima.
Dobili smo samo kratak komentar od Žoltove sestre da i dalje ne znaju kako je Žolt i da ne mogu da veruju šta ih je snašlo.
Žolt i dalje u teškom stanju
Kako je za „Alo!” potvrdila portparolka Kliničkog centra Vojvodine Jelena Jurišin, Žolt se nalazi na intenzivnoj nezi Urgentnog centra u opštem teškom stanju i pod stalnim je nadzorom lekara.
Komentari (1)
citalac
10.12.2016 14:05
Na Pinku rekose da je bio u papucama.Ili su zurili ili su nesto po sili krenuli.Nekad mladi ljudi izgledaju da je sve u redu ali neke varnice mogu izazvati svasta. Svakako je strasno za sve njihove familije i to dete koje ostade bez majke.