"Jedna stvar košta 600 evra mesečno, a izlaska nema bez 200 evra" Greške koje mnogi Balkanci prave kad dođu u "zemlju snova"

Kao prvu grešku navodi to što novopečeni radnici vole da kupe skupocen automobil odmah po dolasku, a da im nije problem da vozilo plate po 30.000 i kusur evra.
On ne smatra da auto nije potreban, ali ovolika cifra za radnika koji još uvek ne zarađuje dovoljno je prevelik zalogaj, jer se čak ne strpe da isprobaju sebe na novom poslu i u novoj državi.
Savetuje da valja sačekati neko vreme, jer neke stvari prosto mogu da krenu po zlu. Primera je mnogo, a neki od njih su da svojim radom ne možete zadovoljiti poslodavca, a da vam čak i sam posao bude pretežak, da prosto nemate snage da nastavite da se istim bavite. On dodaje da gradski prevoz u Minhenu ide u redovnom roku, a da je sigurno trošak za isti mnogo manji nego za kola, jer po njegovom mišljenju održavanje automobila ne može da košta manje od 600 evra.
- Zamka broj dva - kafane, aparati, igre na sreću - dodaje on i kaže da ovo može da bude izuzetno opasno, pogotovo za one koji iz manjih mesta dolaze u veliki grad, a pritom ne uspevaju da nakon radnog vremena pronađu neku zanimaciju koja će manje koštati ili biti manje pogubna.
- Odlazak u kafanu u Nemačkoj ne može da vas košta manje od 200 evra, a u mnogima postoje aparati ili druge igre na sreću koje mame igrače.
Kao savet broj tri je izbegavanje kupovine markirane garderobe.
- Mesečno mnogi troše dosta novca na to, ali razne investicije bi bile preporučljivije, gde bi na mesečom nivou ušteđenih 100 evra donelo kasnije mnogo više para.
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)