Mađari će izvršiti monitoring celokupnog poslovanja NIS-a, a posetiće Rafineriju u Pančevu, Petrojemiju, benzinske stanice i druga važna postrojenja i kapacitete.

To je, inače, uobičajen proces kada se kupuju naftne kompanije.

Podestimo, lepa vest za Srbiju povodom NIS-a,sigla je nakon što je predsednik Srbije Aleksandar Vučić obavio važne razgovore o rešavanju problema NIS-a sa vašingtonskom administracijom, OFAK-om i Stejt departmentom. Nakon tih razgovora, Ministarstvo finansija SAD izdalo je kompaniji NIS 31. decembra posebnu licencu kojom se kompaniji ponovo omogućava obavljanje operativnih aktivnosti zaključno sa 23. januarom 2026. godine.

 - Ovom licencom kompaniji se omogućava održavanje poslovanja, ugovora i drugih sporazuma koji se odnose na NIS i njegova operativna zavisna društva, uključujući ponovno pokretanje rafinerijske prerade, uvoz sirove nafte i obavljanje transakcija neophodnih za sigurnost snabdevanja i tehničko održavanje, saopštila je kompanija.

BONUS VIDEO