Aerodrom u Budimpešti
Foto: Shutterstock/Foto: Shutterstock

Oni koji često putuju avionom znaju kakva je gnjavaža čekati i po nekoliko sati na aerodromu gde su česte gužve, gde nemate puno opcija da provedete vreme, ukoliko izuzmemo preskupe restorane i barove, gde su cene i po nekoliko puta više od standardnih.

Sajt  FlightsFinder nedavno je rangirao najgore aerodrome u Evropi, a među njima su i neki u najvećim evropskim prestonicama.

Aerodrom Getvik u Londonu je nedavno imao tone otkazanih letova, tako da ne čudi da je među najgorim evropskim aerodromima u pogledu kašnjenja letova. Getvik je zabeležio drugi najveći broj kašnjenja na celom starom kontinentu, sa preko dva od pet odlaznih letova koji su kasnili (41 odsto) početkom avgusta.

Međutim, na prvom mestu je Međunarodni aerodrom Frankfurt, sa čak polovinom (49 odsto) svih letova koji su odloženi.

Sajt za poređenje letova FlightsFinder je pregledao podatke i otkrio da je londonski Hitrou šesti najgori po broju kašnjenja jer skoro svaki treći (28 odsto) od njegovih aviona kasni.

Više od trećine (39 odsto) letova je odloženo na aerodromu Šarl de Gol, što ga je pozicioniralo na treće mesto, odmah iza njega je Paris Orli na četvrtom mestu sa 38 odsto kašnjenja letova. Aerodrom Istanbul je na petom mestu sa 33 odsto letova koji nisu stigli na vreme.

Nije tako sjajno ni na Bečkom aerodromu, sa 26 odsto odloženih letova.

Širom sveta kašnjenja letova su dostigla maksimum u poslednjih 10 godina, navodi Flight Avare.

Zašto avioni kasne?

Shahab Siddiqui, izvršni direktor FlightsFinder-a, rekao je: „Jedan od glavnih razloga zašto su kašnjenja toliko velika u svakom trenutku je to što jednostavno ima mnogo više globalnih letova nego što je bilo u proteklih nekoliko godina. Godina 2023. je označila pravi početak oporavka putovanja nakon pandemije“.

„Oni se bore da zaposle ljude dovoljno brzo da budu u toku sa potražnjom putnika. Dok su redovi letova sve zauzetiji i zauzetiji, broj članova osoblja se povećava veoma postepeno i nažalost rezultira velikim brojem kašnjenja“, objasnio je Siddiqui.

Da bi se smanjio negativan uticaj dugih kašnjenja, Shahab preporučuje ulaganje u „laundže“ na aerodromima, piše britanski portal Metro.

„Propusnice se na nekim aerodromima mogu kupiti za samo 20 funti. Kada uđete tamo, imaćete neograničen pristup besplatnoj hrani i piću“, rekao je.

 

Izvor: BIZLife

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading