OVAKO JE MASOVNI UBICA IZVEO KRVAVI PIR NA CETINJU! ''Policija prvo upućena na pogrešnu adresu...'' Prve izjave nakon masakra
Uprava policije organizovala je vanrednu konferenciju za medije u holu Ministarstva unutrašnjih poslova povodom tragičnog masakra na Cetinju, u kojem je ubijeno 12 osoba, uključujući dvoje dece, dok su četiri osobe teško ranjene.
Na konferenciji su govorili Lazar Šćepanović, v.d. direktora Uprave policije, Miloš Rakonjac, komandant Specijalne jedinice policije, Goran Jokić, načelnik Regionalnog centra bezbednosti "Centar", i Željko Pavićević, komandant Posebne jedinice policije.
Lazar Šćepanović izrazio je duboko saosećanje s porodicama stradalih:
- Jučerašnji dan je jedan od najtežih u istoriji Crne Gore. Kao čovek i roditelj, duboko se saosećam s porodicama - izjavio je.
Policija prvo dobila pogrešnu dojavu
Prema njegovim rečima, prvobitna dojava upućena policiji bila je netačna.
Dana 1.1.2025. u 17:26, dežurna služba primila je poziv da je u jednoj kafani došlo do pucnjave i da ima više povređenih. Prijava je ukazivala na mesto Bajice, ali su službenici na terenu utvrdili da to nije lokacija događaja. Pregledom kamera utvrđeno je da je počinilac već usmrtio nekoliko ljudi - rekao je Šćepanović.
Počinitelj poznavao većinu žrtava
Šćepanović je dodao da su počinilac, Aco Martinović, i većina žrtava bili međusobno poznanici. U kafani su stradali B.M, R.M, N.M, i M.V. Nakon toga, Martinović je otišao u Humce, gde je u porodičnoj kući ubio još četvoro ljudi.
Prema Pavićevićevim rečima, u 17:46 prijavljeno je da su ubijena i deca. Kasnije je utvrđeno da je Martinović u Donjem kraju ubio i svoju rođenu sestru.
Šćepanović je naglasio da je od prve prijave do poslednjeg događaja prošlo svega 30 minuta. Policijske snage iz Podgorice stigle su u Cetinje u roku od 20 minuta. Na mestima zločina pronađeno je 37 čaura.
Raniji incidenti i prepoznati rizici
Tokom pretresa Martinovića 2022. godine, službenici su primetili antisocijalno ponašanje i obavestili Ministarstvo zdravlja. Međutim, Martinović nije hospitalizovan, već mu je propisana terapija. Većina stradalih bili su članovi njegove porodice, kumovi ili prijatelji.
On je pojasnio da policija nije objavljivala imena stradalih dok se ne izvrše obdukcije i utvrde identiteti. Govoreći o odgovornosti i eventualnoj ostavci, Šćepanović je rekao da je ovo nepredviđeni događaj.
"Da smo imali saznanja, a da nismo reagovali, onda bi pitanje ostavke bilo na mestu", rekao je Šćepanović i dodao da je Martinović koristio pištolja kalibra 9mm te da je krvavi pir trajao 30 minuta.
"Motiv utvrđujemo u razgovoru sa licima koja su s njim bila, revolt koji je osećao ubica ne može biti opravdanje za ovakav čin", kazao je Šćepanović.
Komandant Specijalne jedinice policije Miloš Rakonjac kazao je da su pripadnici Specijalna jedinice bile angažovane u južnim regijama, ali da su za 10 minuta stigli na Cetinje.
"Masovna ubistva su situacije veoma izazovne za rešavanje, našim raspoređivanjem odrađeni su pregledi kritičnih objekata, išli smo direktno na pretnju da bi zaustavili krvavi pir. Kod njega je nađeno oko 90 metaka što znači da je nameravao da nastavi krvavi pir. Nakon našeg dolaska lice je onemogućeno, locirali smo ga, i stavljen je u situaciju da se preda. On nije hteo da preda oružje već je izvršio samoubistvo", kazao je Rakonjac.
BONUS VIDEO
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)