Rotacija
Foto: Alo/Nikola Todorović

Piše: Enis Sadiku

Kako saznajemo, sirijski državljani Ahmed A. (31) i Basil A.D. (47) uhapšeni su zbog sumnje da su organizovali otmicu državljanina Turske M.S. (23) 3. februara 2025. godine na teritoriji GO Surčin i angažovali Srbe pa su od njegovog brata A.S. zahtevali otkup od 150.000 evra.

Pored sirijskih državljana, uhapšeni su i osumnjičeni Dragan R., Nemanja G. (31), Bojan K. (35), Goran J. (47) i Duško K. (50), dok se traga za još dve osobe. Kako se sumnja, otmicu preduzetnika iz Turske organizovali su državljani Sirije jer su prethodno sa njim ostvarili kontakt pa su znali da je on iz dobrostojeće porodice.

Osumnjičeni Ahmed je ranije koristio usluge svoje žrtve, a to je prevođenje dokumenata.

- Žrtvina porodica se bavi prevodilačkim uslugama za svoje građane, odnosno radnike i firme iz Turske koji borave u Srbiji – objašnjava naš izvor.

BONUS VIDEO

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)