ubistvo
Foto: Printscreen/Printscreen/ Društvene mreže

Dragica V. (56), koju je u četvrtak u selu Osipaonica kod Smedereva golim rukama udavio njen bivši emotivni partner Miodrag M. (66), na dan zločina došla je kod njega kući kako bi se pomirili. 

Kako se sumnja, nakon rastanka, Dragica je navodno ostala dužna Miodragu nekoliko hiljada evra, što je, prema njegovim rečima, bio motiv za ovaj zločin. 

Meštani sela Osipaonica i dalje su u šoku nakon tragedije. Kažu da je Miodrag bio težak čovek, poznat po nagloj naravi. 

- On je bio svojeglav i tvrdoglav. Mogao je samo sa sobom. Nikad nije bio zadovoljan ni sa čim. Čak i kada bi sve bilo u redu, njemu bi uvek nešto zasmetalo. Dragica je s njim imala problema, ali je uvek govorila: „Biće bolje“ i ostajala uz njega čak i kada ju je maltretirao. Za razliku od njega, ona je bila smirena i uvek je imala razumevanja za sve. Nakon što ga je napustila, potpuno se promenio, fizički je dosta propao – priča jedan od meštana Osipaonice. 

Nije bilo prijava za nasilje 

Kako su saopštili iz policijske Uprave Smederevo, u evideniciji nije bilo prijava za porodično nasilje u kući ovih ljudi. Osumnjičeni Miodrag nije bio osuđivan. 

Nakon što su jedno vreme živeli zajedno, odnosi između Dragice i Miodraga dodatno su se zategli nakon rastanka i njenog odlaska iz njegove kuće. 

- Meštani pričaju da je Miodrag jednu kuću u selu prepisao na nju. Nakon raskida, trebalo je da mu isplati novac, što, prema njegovim rečima, nije učinila - tvrdi jedan od meštana i dodaje: 

Dragica se, prema tvrdnjama komšija, na dan zločina pojavila u dvorištu Miodragove kuće, gde su došli da pričaju i da raščiste nesuglasice. 

- Tog dana videli smo Dragicu u selu, bilo je rano ujutro. Nosila je neke torbe i išla ka Miodragovoj kući. Kako pričaju komšije, ušla je unutra i bila tu neko vreme. Ona je i nakon raskida znala da ode kod njega i da obiđe kuću koja je tu u blizini. Onda smo začuli sirene i shvatili da se nešto loše dogodilo. Nažalost, odmah smo pretpostavili da nije nešto dobro. Kada smo videli kola forenzike, shvatili smo da se radi o onom najgorem - ispričali su meštani Osipaonice. 

Meštani sela Osipaonica kažu da im nije jasno kako je Miodrag nesrećnu ženu uspeo da savlada. 

- Dragica je, inače, bila krupnija i jača od njega. Kažu da su se prvo svađali, a da ju je on potom udario po glavi nečim. Verovatno se onesvestila, a zatim je seo na nju i davio je sve dok nije prestala da diše. Nakon što ju je ubio, pobegao je, ali je ubrzo uhapšen u susednom selu - ispričao je meštanin. 

Na saslušanju u Višem javnom tužilaštvu u Smederevu, Miodrag je priznao zločin. Prema nezvaničnim informacijama, istražiteljima je ispričao da je Dragicu ubio zbog novca koji mu je dugovala. 

  

Umrla od gušenja 

Obdukcija tela Dragice V. je pokazala je da je ona preminula od gušenja. 

- Obdukcija je pokazala da je u pitanju nasilna smrt, odnosno da su joj zatvarani disajni putevi, usled čega je prestala da diše - navodi izvor blizak slučaju. 

BONUS VIDEO: 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)