podgorica
Foto: Printscreen/Foto: Društvene mreže/printscreen

 

Njihov nestanak prijavljen je u utorak uveče, a u potragu su uključeni specijalni helikopter i dronovi, a traga se i termovizijskim kamerama.

Mediji u Crnoj Gori su objavili informaciju da je Ivana Đ., neposredno pre nestanka, ostavila oproštajno pismo u kom je, između ostalog, navela razloge za takav postupak.

- Samo inspektori koji rade na ovom slučaju znaju sadržinu tog pisma - kaže izvor iz istrage, a prenose portali u Crnoj Gori.

Nestanak Ivane Đ. i njenog četvorogodišnjeg sina prvi je prijavio njen bivši suprug. Zanimljivo je da su se on i Ivana razveli pre izvesnog vremena, a kako su mediji u Crnoj Gori pisali, njihov brak je bio turbulentan i pun trzavica.

U međuvremenu oglasila se poznanica nestale Ivane koja je potvrdila da se ona pre izvesnog vremena razvela od supruga i da je to dosta loše uticalo na nju.

Morača

Foto: RINA

 

 

- Znamo samo da se skoro razvela i da je tu bilo dosta turbulencija. Ali, svi se pitamo zar nije bilo drugog rešenja. Plašimo se najgoreg. Ako se obistine ove crne slutnje to je velika tuga i velika tragedija, za sve koje su ih poznavali - rekla je Ivanina poznanica.

Pripadnici Direktorata za zaštitu i spašavanje MUP-a, zajedno sa pripadnicima Službi zaštite i spašavanja opština Tivat i Kotor,juče su, uz upotrebu čamaca, skutera i specijalizovanih podvodnih dronova, pretraživali desnu obalu reke Morače u potrazi za Podgoričankom I. Đ.  i njenim maloletnim detetom.

potraga morača

RINA/Služba zaštite i spašavanja Podgorica

 

 

Istovremeno, spasioci Službe zaštite i spašavanja Podgorica pretražili su levu obalu od mosta Luča.

Na terenu su angažovani i ronioci RCUD-a iz Bijele, pripadnici Specijalne jedinice policije, kao i brojni meštani. Takođe, piloti Avio-helikopterske jedinice MUP-a izvršili su let helikopterom u cilju potrage za nestalima.

Iako visok vodostaj i izuzetno loša vidljivost otežavaju potragu, nastaviće se sa intenzivnim angažmanom svih raspoloživih kapaciteta.

Potraga će biti nastavljena i danas, a pripadnicima Direktorata i njihovim kolegama priključiće se i spasioci iz Službi zaštite opština Plužine i Nikšić.

BONUS VIDEO

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Komentari (0)

Loading