OVO NIKADA NE PRIHVATAJTE Putnici upozoravaju: Recepcija ne sme na glas da kaže broj vaše sobe!
Almina Muftića koji ima 26 godina, život nije nimalo mazio. Godinama je bio predmet diskriminacije zbog telesnog invaliditeta, trpeo je razne vrste nepravde, a njegova životna priča je jedinstven primer hrabrosti, snage i upornosti. Detinjstvo je proveo u Varešu, a njegovo odrastanje nije bilo nimalo lagano.
Amerikanka po imenu Patris, objavila je sada već izbrisan video kojim je upozorila putnike ali pre svega hotelsko osoblje da nikada ne čita broj ženske sobe naglas. Kako je objasnila, ako na recepciji radnik slučajno glasno objavi broj vaše sobe, ona preporučuje da odmah zatražite novu sobu.
"Možda mislite da je to zaista preterano, ali ponekad hotelski lobiji uključuju čak i ljude koji nisu gosti hotela. Ne morate da pravite veliku dramu ako dođe do objavljivanja broja. Mogli biste samo da kažete: 'Volela bih da se broj moje sobe ne objavljuje naglas', rekla je ona u videu.
Druga žena po imenu Darlin Oktavija objavila je 4-minutni snimak u kojem je objasnila kako je poslušala njeno upozorenje. U video snimku rekla je da je bila u hotelu u Anahajmu u Kaliforniji, kada je osoba koja ju je prijavila na recepciji napravila grešku glasno objavivši broj njene sobe.
"Odsela sam u nepoznatom malom hotelu usred ničega. Dok sam stigla tamo da se prijavim, bilo je kasno, bio je mrak“, rekla je solo putnica u snimku koji je prikupio više od 13 miliona pregleda.
"Radnik je delovao neiskusno"
Kako je objasnila, dok je bila na recepciji, stariji muškarac je počeo da razgovara sa njom dok je čekala ključ od sobe. A za radnika na recepciji priznala je da joj je delovala "veoma neiskusno".
"Momak je završio ono što je morao da uradi da bi me prijavio, i onda mi je rekao: 'OK, kul, tvoja soba je 262'. Broj sobe je tako glasno rekao da je tip pored mene prosto morao da ga čuje", rekla je ona.
U početku se osećala neprijatno kada je radnik na recepciji rekao broj njene sobe, ali pošto je već bilo drugih problema sa prijavom, ipak je odlučila da ode u svoju sobu. Međutim dok je sobu tražila, isti stariji čovek joj je rekao: "Oh, tvoja soba je ovamo", prisetila se Oktavija.
"Moja soba je bila, kao slučajno, bukvalno pored njegove. Dakle, nepoznati muškarac je tada znao da je devojka, sama na svom putovanju bukvalno u sobi pored njega", rekla je ona, te dodala da je ipak, pošto je osećala da joj preti potencijalna katastrofa, sišla do recepcije i zatražila novu sobu.
Tada je radniku objasnila da nikada ne treba da izgovara brojeve soba naglas.
"Nešto najbitnije što moramo da naučimo"
Ovo pravilo čini se nije došlo niotkuda, u komentarima su mnogi radnici na recepciji otkrili da prilikom zapošljavanja u hotelima najpre dobiju zahtev da nikada broj soba me govore suviše glasno.
"Radio sam u hotelu više od pet godina i oni su nas učili da nikada glasno ne kažemo broj sobe upravo iz ovog razloga. Ludo je koliko sam puta od tada krenuo u neki drugi hotel gde su mi preglasno saopštili broj", "Kao neko ko radi u hotelu, naježim se kada neko kaže broj sobe, to je jedna od prvih stvari koje smo naučili da nikada ne radimo!", glasili su neki od komentara.
(Blic)
PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI
Komentari (0)