dnk
Foto: Shutterstock/Foto: Shutterstock

Par je koristio donatorsku spermu za začeće trojice sinova, ali je otkriveno da je sperma različitog donatora korišćena za najstarije dete.

Najmlađa dva sina razvila su zdravstvene probleme, uključujući Elers-Danlosov sindrom, autizam i ADHD. Zbog ovih komplikacija, par je odlučio da proveri DNK svojih sinova, što je dovelo do šokantnog otkrića da najstariji sin nije u srodstvu sa mlađima.

Klinika je isprva sumnjala u validnost rezultata DNK testa, pa je par koristio istu laboratoriju koju koristi Sud za porodično pravo, potvrdivši prvobitne rezultate.

Par je odlučio da tuži kliniku, a Leksi je izjavila da je spremna da proda bubrege kako bi se izborila za pravdu.

KFG je priznao poteškoće s kojima se par suočio, ali nisu komentarisali slučaj jer je pred sudom. Došlo je do saznanja da su i druge majke doživele slična iskustva, sa decom koja su imala zdravstvene probleme povezane sa autizmom.

Ketrin Doson (34) izjavila je da njen biološki otac može imati oko 700 polubraće i sestara, što je rezultat loše prakse provere donatora u prošlosti.

Klinika je saopštila da su se procesi provere donatora promenili kako bi se sprečile takve greške. Naglasili su da su u kontaktu sa porodicama kako bi otkrili sve relevantne zdravstvene informacije koje se odnose na donatora.

Par i druge majke izražavaju zabrinutost zbog nedostatka kontrole i provere donatora sperme, smatrajući da je prioritet dat novcu umesto zdravlju dece.

Ovaj slučaj je otvorio pitanja o etici i praksama u klinikama za vantelesnu oplodnju, ukazujući na potrebu za strožim regulacijama i proverama donatora.

BONUS VIDEO 

 

 

PROČITAJTE KLIKOM OVDE NAJVAŽNIJE AKTUELNE VESTI

Tagovi

Komentari (0)

Loading