CRVENA ZVEZDA U FINALU KUPA RADIVOJA KORAĆA! Mega pretila, ali crveno-beli na kraju ostvarili ubedljiv trijumf!

Bio je ovo veoma zanimljiv meč, Mega je pružila dobar otpor, ali zaslužćena pobeda crveno-belih.

Mega je bolje otvorila meč. U prvoj četvrtini napravili su dobru seriju, najviše se istivao Karlo Matković. Imali su u jednom momentu i dvocifrenu prednost, ali onda su crveno beli uspostavili ritam.

Prvo poluvreme je završilo sa +7 u korist Mege (21:14).

U drugoj četvrtini situaicja se znatno promenili. Predvođeni Nikolom Kalinićem uspeli su de preokrenu situaciju u svoju korist posle napete rezultatske klackalice.

Zvezda je na poluvreme otišla sa +6 (39:33).

U narednom periodu, Zvezda je bila ta koja se pitala na parketu. Ostvarili su dvocifrenu prednost korišćenjem svake moguće šanse. Pred sam kraj treće četvrtine uspela je Mega da smanji jednoifrenu prednost (56:47), ali to je bilo kratko daha.

U poslednjoj četvrtini Zvezda je bila još dominatnija, a Mega nije imala pravi odgovor na napade crveno-belih.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Nikola Kalinić sa 15 poena, isto toliko je ostvario i Matković u dresu Mege.

KK Crvena zvezda- Mega (72:53) (15:21, 24:12, 17:14, 16:6)

KK Crvena zvezda:Lazarević, Volters(12), Davidovac(9), Mitrović(2), Lazić(0), Kalinić(15), Dobrić(7), Holins(5),Ivanović(12), Marković(0), Vajt(0), Kuzmić(10)

KK Mega: Vujić(0), Ružnecev(3), Jović(7), Rudan(4), Mušikić (3) Uskoković, Kočović(0, Smit(5), Cerovina(6), Matković(15), Đurišić(5), Simanić(5)

Kraj utakmice - Zvezda je pobedila rezultatom 72:53

39. minut - Pogađa trojku Nikola Ivanović 72:53

38. minut - Sjajan potez Nikole Ivanović (69:53)

37. minut - Postiže dva poena Ostin Holins

35. minut - Nejt Volters prekida seriju promašaja Crvene zvezde i pogađa za tri (63:49)

33. minut - +11 za Crvenu zvezdu (60:49)

31. minut - Kuzmić precizan za dva (58:47)

Kraj treće četvrtine - Zvezda vodi 56:47

29. minut - Polovičan Rudan sa slobodnih bacanja (54:46)

28 . minut - Đurišić postiže dva poena, a zatim pravi faul nad Ivanovićem koji je uspeo da peontira (54:43)

27. minut  - Polovičan Ivanović sa slobodnih bacanja

26. minut - Crvena zvezda sa održav još uvek ima dvocfrenu prednost

24. minut - Pogodio je Kuzmić oba slobodna (49:35), s druge strane precizan Jović (49:37)

23. minut - Sjajni Nikola Kalinić postiže troju, Vlada Jovanović je zatražio tajm-aut (47:35)

22. minut - Pogađa slobodna bacanja Dejan Davidovac (44:35)

21. minut - Ponovo poentira Karlo Matkovi, 12 njegovih poena (39:35)

Kraj prvog polvureme - Zvezda vodi rezultatom 39:33

19. minut - Korake pravi Ostin Holins (36:33). U sledećem napadu faul je napravljen nad Holinsom koji je bio polovičan sa slobodnih bacanja (37:33)

17. minut - Volters siguran sa linije penala (33:30), četvrta trojka za Zvezu, precizan Holins

16. minut - Poentira Nejt Volters (28:28), nakon čega Jovanović zatražio tajm-aut. Novo vođstvo Mege (28:30), ali zatim Kalinić postiže trojku (31:30)

15. minut - Boriša Simanić pogađa slobodno bacanja (26:28)

14. minut - Dobar potez Nikole Kalinića za vođstvo (24:23)

12. minut - Nesportski faul nad Dejanom Davidovcem koji je pogodio oba slobodna bacanja (19:23). Dobrić smanjuje prednost na -1

11. minut -Pogađa Matković uz faul, a zatim je promašio slobodno bacanje (15:23)

Kraj prve četvrtine - Mega vodi 21:14

10. minut - Đuirišić precizan za dva poena (11:19), a zatim pogađa Cerovina uz faul (11:21), nakon toga je promašio sa slobodnog bacanja. S druge strane Dobrić je realizovao oba slobodna bacanja (13:21). U poslednjem napadu precizan je bio Ivanović (15:21)

9. minut - Precizan za tri poena Mušikić (9:17)

8. minut - Nesportski faul Branka Lazića.. Ružencev je bio polovičan sa slobodnih bacanja

7. minut - 1 od 7 šut Crvene zvezde za tri poena (9:13)

6. minut - Skuči Smit pogađa za novo vođstvo Mege (9:11). U novom napadu Karlo Matković je izveo atraktivno zakucavanje (9:13)

5.minut - Odlično zakucavanje Ružneceva (9:9)

4. minut - Trojka Nikole Kalnića (9:7)

3. minut - Prvi poeni za Crvenu zvezdu, precizan je bio Kalinić (2:7). Dva puta pogađa Volters za dva poena (6:7)

2. minut - Boriša Simanić postiže dva poena uz faul, Dejan Radonjić je zatražio tajm-aut, nakon toga Simanić je pogodio i slobodno bacanje (0:7)

1. minut - Prvi poeni za Megu na utakmici (0:2). S druge strane Holins je bio neprecizan

16.30 - Dobrodošli na na naš blog posveće utakimici polufinala Kupa Radivoja Koraća između Crvene zvezde