ZVEZDA OD OČAJA DO SJAJA I NAZAD! Crveno-beli poraženi posle produžetka u Kaunasu!

Meč nije imao rezultatski značaj pošto su i jedni i drugi bez šanse da se nađu u plej-ofu, ali je viđena velika drama.

Zvezda je odigrala jako loše prvo poluvreme, da bi onda u drugom uspela da preokrene rezultat, ali je onda ostala bez snage u produžetku.

Mučili su se crveno-beli na startu, na obe strane parketa.

Tokom cele druge deonice Litvanci su imali dvocifrenu prednost i delovalo je da će Zvezda doživeti novi ubedljiv poraz.

Ipak, u nastavku je viđena druga priča.

Tim Dejana Radonjića je zaigrao prepoznatljivu odbranu, a i šuterski su bili prilično raspoloženi pošto su ubacili čak 35 poena.

Zahvaljujući takvoj igri Zvezda je pred ulazak u poslednji kvartal vodila 67:60.

Imali su crveno-beli kontrolu u poslednjoj deonici i išli ka pobedi, ali je onda usledila dramatična završnica.

Davidovac je bio polovičan sa linije penala, Kevano je pogodio trojku u poslednjoj sekundi i meč uveo u produžetak.

Crvena zvezda je ostala bez gasa u produžetku i Žalgiris je upisao trijumf.

Najefikasniji je bio Ognjen Dobrić sa 21 poenom, 18 je ubacio Davidovac, koliko i Ulanovas na drugoj strani.

Žalgiris - Crvena zvezda 103:98 (23:14, 22:18, 15:35, 28:21, 15:10)

Hala: Žalgirio Arena (Kaunas)

Sudije: Sreten Radović, Hju Tepenije i Marćin Kovalski

Žalgiris: Gifi, Lovernj, Lekavičijus, Jankunas, Lukašonas, Milaknis, Kevano, Vebster, Nibo, Minijotas, Uljanovas, Jankunas.

Crvena zvezda: Lazarević, Volters, Davidovac, Mitrović, Kalinić, Dobrić, Simonović, Ivanović, Marković, Vajt, Kuzmić, Cirbers, Topić.

Produžetak:

45. minut - Kraj! Poraz Zvezde posle produžetka 103:98

44. minut - Ništa sada ne polazi za rukom košarkašima Zvezde.

43. minut - Košarkaši Zvezde kao da su ostali bez snage, Žalgiris vodi 97:90

41. minut - Peti faul. Nije to lako palo Davidovcu koji je bio u žustrom razgovoru sa sudijama, nešto što gotovo nikad ne viđamo od njega.

Četvrta četvrtina:

40. minut - Au, kakva drama, igraće se produžetak, Žalgirs je pogodio trojku u poslednjoj sekundi!

39. minut - Posle zakucavanja Nikole Kalinića Zvezda vodi 85:80

38. minut - Kakva borba, 80:80, dva i po minuta pre kraja!

36. minut - Drama - 75:75!

35. minut - Pršti na sve strane u Kaunasu!

33. minut - Sjajna akcija Žalgirisa, Vajt uzvraća na drugoj strani.

32. minut - Košarkaši Zvezde igraju kao preporođeni u drugom poluvremenu.

Treča četvrtina:

30. minut - Fenomenalna četvrtina Zvezde koja se potpuno vratila u igru.

28. minut - Zvezda vodi 62:58, sjajna treća deonica!

26. minut - Nerešeno je - 54:54!

25. minut - Crvena zvezda se vratila u igru, Žalgiris vodi 52:51.

23. minut - Zvezda na -4.

22. minut - Odličan početak drugog poluvremena košarkaša Crvene zvezde.

21. minut - Sjajan potez Luke Mitrovića.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme! Žalgiris vodi 45:32.

19. minut - Žalgiris ponovo ima dvocifrenu prednost.

17. minut - Mini serija crveno-belih koji pokušavaju da se vrate u igru

15. minut - Ulanovas postiže svoje prve poene. Na drugoj strani je Mitrović vezao četiri poena i tako sprečio da se protivnik dodatno odvoji.

14. minut - Dosta grešaka košarkaša Zvezde.

12. minut - Litvanci imaju dvocifrenu prednost.

11. minut - Žalgiris bolje otvara i drugu četvrtinu.

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve deonice, Žalgiris vodi 23:14

9. minut - Gube loptu košarkaši Zvezde.

7. minut - Napokon su se košarkaši Zvezde malo konsolidovali i zaigrali bolje.

6. minut - Dobrić konačno pogađa trojku.

5. minut - Ništa ne polazi za rukom košarkašima Zvezde.

4. minut - Košarkaši Žalgirisa su bolje ušli u meč i vode 9:2.

3. minut - Sjajna akcija Žalgirisa koji vodi 6:2.

2. minut - Nervozan početak crveno-belih.

1. minut - Žalgiris bolje otvara meč i vodi 4:0.

17.35 - Crvena zvezda poslednji meč Evrolige igra protiv Efesa.

17.30 - Crveno-beli su na 11-15 i trenutno zauzimaju 11. mesto

17.24 - Litvanski tim je u lošoj formi, pošto je poražen na poslednjih pet utakmica u svim takmičenjima. Trenutno su na 15. mestu u Evroligi sa skorom 7-20 i najlošija su ekipa u elitnom takmičenju.

17.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen odloženoj utakmici 21. kola Evrolige između Žalgirisa i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Kaunasa.