TURA PO SRBIJI USPEŠNO OKONČANA Zvezda pobedom kompletirala seriju gostovanja, Mijatović oduševljavao, Kulibali prvencem srušio Kolubaru (VIDEO)
FK Crvena zvezda

Posle Kragujevca, Novog Sada i Niša, šampion Srbije je otputovao u Lazarevac kako bi kompetirao turu po našoj zemlji ovog, prilično aktivnog oktobra. Sa svakog od četiri putovanja, crveno-beli su se vratili sa tri boda u džepu, tako je bilo i ove nedelje.

Bilo je bitno Zvezdi da pred meč sezone u Monaku ostvari još jednu, osmu vezanu, pobedu u domaćem šampionatu. Mučili su se gosti iz Beograda kako bi probili bedem Lazarevčana. Najbolju šansu propustio je Mirko Ivanić koji je promašio zicer. Jovan Mijatović je po prvi put zaigrao od starta meča i pokazao zašto se od njega mnogo očekuje na "Marakani". Sjajan osećaj za asistenciju nagrađen je u 45. minutu kada je pomenuti 17-godišnjak dodao do Aleksanda Pešića, a napadač crveno-belih vezao i četvrti meč na kom postiže gol.

Odlučio je Milojević da na poluvremenu ukaže šansu mladom Stefanu Lekoviću, kao i Azarovu, odnosno Kalifi Kulibaliju koji je samo tri minuta nakon što je kročio na teren upisao prvi gol u crveno-belom dresu. Ben je prošao po levoj strani, uposlio reprezentativca Malija, a ovaj poslao loptu u praznu mrežu i tako postavio konačan rezultat utakmice.

Treba dodati i to da je Vuk Bogdanović upisao svoje prve minute u Zvezdi.

Šampion Srbije sada okreće svoje misli ka Monte Karlu, odnosno četvrtku (18.45) kada ih čeka gostovanje Monaku i utakmica koja će odlučiti o tome da li crveno-beli mogu do proleća u Evropi.

Golove pogledajte u nastavku teksta.

KOLUBARA - CRVENA ZVEZDA 0:2 (0:1)

Pešić u 45. i Kulibali u 48. minutu za Zvezdu

Stadion: Kolubare, Sudija: Aleksandar Živković

KOLUBARA: Stanivuković - Janković (od 71. Andrić), Bakić, Azemović, Kočović - Sadiković (od 62. Vukušić), Lončar - Đokić (od 62. Đuričković), Milojević (od 89. Radosavljević), Ilić - Kadrić (od 89. Vulin).

CRVENA ZVEZDA: Borjan - Gobeljić (od 82. Bogdanović), Eraković (od 46. Leković), Dragović, Rodić (od 46. Azarov) - Mijailović, Kangva - Ben, Ivanić (od 62. Mustafa), Mijatović - Pešić (od 46. Kulibali).

90. minut - Još dva minuta nadoknade.

89. minut - Poslednje dve promene kod domaćih. Vulin menja Kadrića, a Radosavljević, šesnaestogodišnjak dobija šansu umesto Milojevića.

82. minut - Debituje i Vuk Bogdanović koji menja Marka Gobeljića.

71. minut - Nova promena kod domaćih. Umesto Jankovića u igri je Andrić.

62. minut - Dve promene kod domaćih. Sadiković ide van igre, a na terenu je Vukušić, dok Đuričković menja Đokića. Promenio je i Milojević, pa ja Ivanića zamenio Ibrahim Mustafa.

54. minut - Probao je ponovo Mijailović i još jednom brani Stanivuković udarac veziste Zvezde.

48. minut - GOOOOL! Kulibali uz malo sreće stiže do svog prvenca u Zvezdinom dresu! Ben je ubacio loptu sa leve strane, jedan od defanzivaca Kolubare skrenuo loptu do noge napadača gostiju koji pogađa mrežu!

46. minut - Počelo je drugo poluvreme! Milojević je napravio tri promene. Umesto Strahinje Erakovića na terenu je Stefan Leković, Pešića menja Kulibali, dok je Azarov dobio šansu umesto Rodića.

45. minut - GOOOOL! Pešić! Napadač Zvezde nastavlja seriju pogodaka! Mijatović je asistirao, a iskusni centarfor doneo prednost crveno-belima!

40. minut - Zvezda kontroliše igru, ali već desetak minuta bez prave šanse.

30. minut - Sjajan pas Jovana Mijatovića za Mirka Ivanića koji promašuje zicer! Izbio je 1 na 1 sa golmanom Kolubare, ali šut ide pored gola.

28. minut - Prva velika prilika za domaćina. Kadrić je probao, a Milan Borjan uspeo da odbrani udarac napadača Kolubare.

18. minut - Sada je probao i El fardu Ben. Njegov udarac ide preko gola. Zvezda bolja za sada, ali bez konkretnog učinka.

8. minut - Probao je sada Pešić iz dobre pozicije, ali lopta prolazi tik pored leve stative.

5. minut - Prva prilika za Zvezdu na današnjem meču. Srđan Mijailović je probao sa nekih 20 metara, ali brani Stanivuković.